Mait Kraun • 7. november 2018 kell 12:36
Aston Martin toodab sportautosid.  Foto: Shutterstock

Aston Martini juht: sisepõlemismootoriga autod ei kao kuhugi

Sisepõlemismootori väidetav kadumine on liialdus, ütles Aston Martini tegevjuht kolmapäeval CNBC-le.

Briti sportautode tootja on samuti elektriautode buumiga kaasa läinud – 2019. aastal tuuakse turule elektriauto RapidE ning 2021. aastaks on plaanis müüma hakata Lagonda mudelit.

Selle aasta alguses teatas Maailma Terviseorganisatsioon, et igal aastal sureb õhusaaste tõttu 7 miljonit inimest. Õhusaaste tekitab mitut südame- ja kopsuhaigust. Seadusandjad on üle maailma, eriti Euroopas, kehtestanud autotootjatele emissioonidega seoses ranged reeglid.

Aston Martini tegevjuht Andy Palmer ütles, et autotootjatel on jätkuvalt väga kaua aega sisepõlemismootoriga autode arendamiseks ja müümiseks.

"Ma arvan, et sisepõlemismootoriga autod ei sure niipea. Elektriautod on mingites tingimustes head, aga näiteks bensiinimootori eluiga on veel pikk," seletas Palmer.

Palmer nentis, et poliitikud teevad etteheiteid autotootjatele, aga tegelikult peaks juhtima tähelepanu probleemidele, mida on vaja lahendada. "Poliitikud ei ole teaduses väga head," lisas ta.

Aston Martin teenis 2017. aastal kasumit 87 miljonit naela (ligi 100 miljonit eurot). Oktoobris korraldati ka aktsiaemissioon, mis andis ettevõttele 4,33 miljardi naela (ligi 5 miljardi euro) suuruse turuväärtuse.

Palmer ütles, et Ameerika Ühendriikidest on saamas nende suurim turg ning sinna müüakse 20 protsenti autodest. Ühendriikide kehtestatud autotariife ta näha ei soovi.

Hetkel kuum