Rait Kondor • 13. november 2018 kell 21:34

Börs: aktsiad väikses languses, nafta hind langeb järsult

Kauplejad New Yorgi börsil 13. novembril 2018.  Foto: Spencer Platt/Getty Images/AFP/Scanpix

USA börsil üritasid aktsiad päeva alguses plusspoolele ronida, kuid päeva teises pooles tuli turg 0,8%-lisest plussist 0,15% miinusesse. Üheks põhjuseks järsk nafta hinnalangus, nii et nafta hind langes päeva lõpuks lausa 8%.

Kauplemispäev algas USA-s aktsiatele positiivselt, kui turule jõudsid sõnumid, et novembri lõpus plaanitakse USA-Hiina kaubandusläbirääkimiste osas tipptasemel kohtumist kahe presidendi vahel novembri lõpus G20 kohtumise raames Argentiinas. South China Morning Post ajaleht kirjutas, et USA rahandusminister Steven Mnuchin ja Hiina asepeaminister Liu He rääkisid reedel telefonis ning Liu peaks lähiajal Washingtoni külastama, vahendab Yahoo Finance.

Päeva keskel 0,8% suurusesse plussi jõudnud S&P 500 aktsiaindeks langes päeva lõpuks 0,15% suurusesse miinusesse. USA aktsiaturg on võrreldes septembri lõpus tehtud tipptasemega 7,1% miinuses.

Ettevõtete uudistest oli oluline Amazoni uue peakontori asukoha avalikustamine, kui ettevõte teatas, et rajab lausa kaks uut peakontorit – ühe New Yorgi Long Islani linnaossa ning teise peakontori Washington D.C. lähedale Virginia osariigi Arlingtoni linna Crystal City linnaossa. Mõlemasse peakontorisse plaanib Amazon luua üle 25 000 kõrgepalgalise töökoha, kus keskmine töötasu on 150 000 dollarit aastas. Selle vastu saab Amazon üle kahe miljardi dollari ulatuses maksusoodustusi.

Apple’i aktsia langes täna neljandat päeva järjest, kui aktsia hinnaks kujunes 192,23 dollarit ehk aktsia sulgus täpselt üks protsent madalamal tasemel kui eile. Tänase languse üheks põhjuseks oli asjaolu, et Goldman Sachsi analüütikud kärpisid Apple’i kasumiprognoosi.

Sisustuskaubamaja Home Depot aktsia langes 0,2%, tulles päeva lõpuks välja üle 3% suurusest langusest, peale seda, kui firma teatas käesoleva majandusaasta kasumiprognoosi tõstmisest, kuid hoiatas samas eluasemeturu kasvutempo aeglustumisest.

Päeva suurim üllataja oli nafta, mille hind langes USA börsil lausa 8% võrra, nii et WTI naftasegu maksis päeva lõpuks 55 dollari juures ning Brenti toornaftasegu 65,1 dollari juures. Brenti naftasegu oli viimati nii madalal käesoleva aasta veebruaris ning USA WTI naftasegu eelmise aasta detsembris.

Hetkel kuum