Rait Kondor • 20 november 2018

Aktsiad langesid suurelt teist päeva järjest

Apple'i aktsia on nüüd sulgemishinda arvestadest langenud tipust üle 20%, jõudes sellega viimase FAANG aktsiana karuturu tasemele.  Foto: Drew Angerer/Getty Images/AFP/Scanpix

Esmaspäeval ja teisipäeval oli USA aktsiaturul suur languspäev – kui esmaspäeval langes S&P 500 indeks 1,7%, siis teisipäeval oli laiapõhjalise turuindeksi languseks 1,8%. Teisipäeval vedasid langust kaupluseketid ning ka tehnoloogiaaktsiates jätkus langus.

Aktsiaturud jõudsid sellise languse järel tagasi oktoobri lõpus tehtud korrektsiooni põhja, nii et kogu käesoleva aasta aktsiaturu tõus on nüüd minema pühitud.

Jaekaupluste omanikest tulid kvartalitulemustega välja Target, Kohl’s, Ross Stores, TJX. Kui üldiselt ei olnud tulemustel suurt häda, siis investoreid ehmatasid praeguse majandusaktiivsuse aeglustumise valguses mõne ettevõtte oodatust väiksem kasum ja/või käibenumber. Nii näiteks tuli tulemusi teatanud ettevõtetest suurimal, Targetil , kolmanda kvartali kohandatud aktsiapõhiseks kasumiks 1,09 dollarit, mis jäi ootustele kahe sendi võrra alla. Targeti lõppenud kvartali müügikäive tõusis aastaga küll 5,5% 17,59 miljardi dollarini, kuid jäi ootustele 110 miljoni dollari võrra alla. TJX-i kohandatud kvartalipõhine kasum tuli 54 senti, mis jäi ootustele 7 sendi võrra alla.

Päeva lõpuks langes Targeti aktsia 10,5%, Ross Stores’i aktsia 9,4%, Kohl’si aktsia 9,2%. Teistest sama sektori suurtest ettevõttetest langes Walmarti aktsia 2,7% ning Costco aktsia 4,1%.

Apple’i aktsia jätkas oma 4,8%-lise langusega börsiindeksi allatoomist, kuid mõned teised nn FAANG-i aktsiad tõusid. Nii kerkis Google’i emafirma Alphabeti aktsia 0,6% ning Facebooki aktsia tõusis 0,7%. Amazon ja Netflix näitasid mõõdukat, üheprotsendilist langust. Apple’i aktsia sulgemishind, 176,98 dollarit, tähendas seda, et nüüd on kõik FAANG-i aktsiad sulgemishindade põhjal jõudnud karuturule, mis tähendab, et aktsiad on langenud tipust üle 20%.

Tehnoloogiaaktsiatest oli üheks erandiks korralikku tõusu näidanud graafikakaartide tootja Nvidia, mille aktsia oli enne tänast paari päevaga ligi 30% kukkunud. Nimelt soovitas nüüd tuntud aktsiate lühikeseks müüja Citron Research Nvidiat osta, öeldes, et esimest korda viimase kahe aasta jooksul näevad nad selles aktsias investorite jaoks head riski-tulu suhet. Citron Research eesotsas analüütik Andrew Leftiga arvab, et Nvidia aktsia jõuab enne 165 dollarini, kui 120 dollarini. Täna tõusis Nvidia aktsia 3% 149,08 dollarini.

Toorainete turul oli teisipäeval suur kukkuja nafta, mille hind langes ligi 7%, nii et nüüd on Brenti toornafta hind jõudnud madalaimale tasemele alates 2017. aasta detsembrist.

Hetkel kuum