Mait Kraun • 22. november 2018 kell 18:25
Suurbritannia kõnelused ELiga on hästi läinud ning osapooled jõudsid esialgse kokkuleppeni.  Foto: Reuters

Tugevam nael vedas Briti aktsiaturud alla

Suurbritannia peamine aktsiaindeks oli täna languses, sest nael hakkas pärast Brexiti kokkulepet tugevnema, vahendab MarketWatch.

Eile langesid USA aktsiaturud hilisõhtul korralikult, mille tõttu olid ka Euroopa investorid närvilised. Täna on USA turud aga suletud, mis tähendab, et kauplemisaktiivsus saab olema küllaltki leige.

Brittide FTSE 100 indeks langes täna 1,3 protsenti, 6960 punktini – see on suurim päevane tõus alates 21. septembrist, selgub Dow Jones Market Data andmetest. Briti nael hakkas aga tõusma, sest Suurbritannia ja Euroopa Liit jõudsid omavaheliste suhete põhimõtetes esialgse kokkuleppeni. Lõplik leppe tekst on valmis tehtud ning oodatakse, et ELi esindajad allkirjastavad selle juba pühapäeval. Nael kallines dollarisse 0,8 protsenti, 1,2878 dollarini.

Tugevam nael oli üks põhjuseid, miks aktsiaturud nõnda järsult langesid. Brittide rahvusvahelised ettevõtted saavad suure osa käibest just välismaalt. Kehvemini läks pangandus- ja toorainesektori atksiatel.

Näiteks naftatootja BP aktsia kukkus 1 protsendi ning kaevandusfirma Rio Tinto odavnes 2,1 protsenti. AstraZeneca aktsia langes 1,8 protsenti ning HSBC kaotas 1,5 protsenti.

Hetkel kuum