Mait Kraun • 12 detsember 2018
USA aktsiaturud on täna tõusuteel.  Foto: EPA

Börs: USA aktsiaturgudel tubli tõus

USA aktsiaturud olid täna tõusuteel, sest Ühendriikide president Donald Trump andis investoritele lootust, et kaubanduspinged saavad lahendatud, vahendab CNBC.

Dow Jonesi indeks tõusis täna 1,02 protsenti, 24 619 punktini. Standard & Poor’s 500 indeks oli kauplemispäeva lõpuks tõusnud 0,97 protsenti, 2662 punktini.

Päeva alguses läks paremini energiasektoril, sest nafta hind alustas päeva tõusuga. Tõsi, päeva lõpus pöördus nafta hind langusesse, mis pani surve alla ka sektori aktsiad. Nasdaq Composite hüppas 1,34 protsenti, sest tõusu tegid nii Facebooki, Amazoni, Netflixi kui ka Alphabeti aktsia.

Nii tööstusmasinaid tootva Caterpillari kui ka Boeingu aktsia kallines enam kui 1,5 protsenti. Just neid ettevõtteid mõjutab tariifisõda kõige enam, sest tegemist on väga rahvusvaheliste firmadega.

Wall Street Journal kirjutas täna, et Hiina tahab välismaiste ettevõtete ligipääsu oma turule parandada ning seeläbi suhteid USAga parandada. Donald Trump aga ütles, et ta on nõus Kanadas arreteeritud Huawei finantsjuhi kohta erandi tegema ja justiitsministeeriumi uurimisse sekkuma.

Lisaks ilmusid uudised, et Hiina tahab USA autodele suunatud tariife vähendada.

Eile oli USA turgudel väga volatiilne päev – päeva alguses tõusid turud tublisti, aga kaotasid õhtuks kogu tõusu. Üleüldiselt on päevasisesed liikumised praegu suurimad alates 2011. aastast.

WTI toornafta hakkas päeva alguses tõusma, aga lõpetas päeva 1,1protsendilise langusega. Brent odavnes aga 0,1 protsenti. Kummagi barrel maksab vastavalt 51,1 ja 60,14 dollarit. Kulla hind tõusis 0,3 protsenti, 1251 dollarini untsist.

Hetkel kuum