Mait Kraun • 13 detsember 2018
General Electricu aktsia on langenud kriisi põhja tasemele.  Foto: Reuters

General Electricu aktsia hakkab tõusma?

Pikka aega General Electricu suhtes pessimistlik olnud JPMorgani analüütik Stephen Tusa muutis neljapäeval oma meelt, mis pani ettevõtte aktsia tõusma, vahendab CNBC.

Tusa andis GE aktsiale müügisoovituse asemel neutraalse reitingu ning eemaldas ettevõtte aktsiate nimekirjast, mida JPMorgan soovitab oma klientidel lühikeseks müüa (langusele panustada).

“Praegune riski ja võimaliku tulu suhe on rohkem tasakaalus,” ütles Tusa, kelle arvates on lühiajaliselt tähtsad “juba teada teadmatused” hinda sisse arvestatud.

General Electricu aktsia on täna eelturul kallinenud 9 protsenti, 7,33 dollarile. Eile sulgus aktsia 6,71 dollari juures.

Tusa andis ettevõtte aktsiale müügisoovituse juba 2016. aasta mais, mil aktsia kauples veel 30 dollari tasemest kõrgemal. Ta seadis kahtluse alla konglomeraadi kasumlikkuse ja rahavoo väljavaate. Tusa sai investorite seas tuntuks, sest prognoosis õigesti ka seda, et GE vähendab dividendi. Tema kommentaarid avaldavad aktsiale peaaegu iga kord mõju.

GE aktsia langes sellel nädalal 6,66 dollarile, mis on võrdne finantskriisi kõige madalama tasemega. Eelmisel nädalal kärpis ettevõte dividendi ühele dollarisendile aktsia kohta, mille tõttu otsustasid paljud aktsionärid müüa.

Hetkel kuum