Mait Kraun • 15. jaanuar 2019 kell 7:55
Morgan Stanley usub, et kiibitootjate aktsiad võivad veelgi langeda.  Foto: EPA

Morgan Stanley: kiibisektori olukord võib veelgi viletsamaks minna

Kiibiaktsiad ei ole veel piisavalt odavad, et neid ostma hakata, teatas Morgan Stanley.

Investeerimispanga kiibituru analüütik Craig Hettenbach langetas nii Cypress Semiconductori, NXP Semiconductorsi kui ka Maxim Integrated Productsi aktsiate hinnasihti, sest kaubaturgudel, kus kasutatakse kiipe, on olukord kehvemaks muutunud.

“Detsembri kasv valmistas pettumuse. Sinna hulka kuuluvad tööstus- ja autosektor ning nutitelefonid,” kirjutas ta esmaspäeval. “See nõrk trajektoor, mida võimendab klientide huvi oma varusid vähendada, tähendab, et tulemuste teatamise ajal alandatakse prognoose veelgi.”

Alates augusti algusest on kiibitootjaid koondav iShares PHLX Semiconductor ETF odavnenud enam kui 13 protsenti. 24. detsembril saavutatud põhjast on börsil kaubeldav fond taastunud aga 14 protsenti.

Morgan Stanley oli üks esimesi suuri Wall Streeti pankasid, kes sektori suhtes pessimistlikuks muutus. Eelmise aasta augustis vähendas pank kogu sektori reitingut ning praeguseks pole nad oma seisukohta muutnud.

“Meie mure seisneb selles, et nõudlus võib ikkagi muutuda kehvemaks ning paljudel aktsiatel pole hinnatase piisavalt atraktiivne,” kirjutas ta.

Hetkel kuum