Mait Kraun • 15. jaanuar 2019 kell 22:29
New Yorgi börs.  Foto: EPA

Börs: indeksid läbisid tähtsa vastupanu

USA aktsiaturud lõpetasid kaks päeva kestnud languse, nii S&P 500 kui ka Nasdaqi indeksid lõpetasid psühholoogiliselt tähtsast tasemest kõrgemal, vahendab MarketWatch.

Tõusule aitas kaasa tehnoloogiasektori ralli ning see aitas leevendada pankade kehvasid tulemusi. Täna teatasid tulemused nii JPMorgan kui ka Wells Fargo, mõlemad jäid ootustele alla.

Hiina värsked stimuleerimismeetmed aitasid samuti tõusule kaasa, investorid muretsevad nüüd vähem, et Hiina majanduse aeglustumine võib globaalse majanduse kaasa tõmmata.

Dow Jonesi indeks tõusis 0,7 protsenti, 24 065 punktini. Standard & Poor’s 500 lisas 1,1 protsenti ja lõpetas päeva 2610 punktil. Viimati ületas S&P 500 indeks selle taseme 13. detsembril. Tegemist on psühholoogiliselt tähtsa vastupanu tasemega.

Nasdaq Composite lisas 2 protsenti ja lõpetas päeva 6678 punktil. Kõik kolm indeksit tõusid viimati eelmise nädala neljapäeval.

Tehnoloogiasektori tõusu aitas vedada Netflix, mille aktsia tõusis 6 protsenti, sest ettevõte teatas, et tõstab USAs teenuse hindu 13-18 protsenti.

Naftafutuurid tõusid täna ligi 3 protsenti ja kulla hind langes 0,2 protsenti, 1289 dollarini untsist.

Hetkel kuum