Anu Lill • 8. veebruar 2019 kell 11:27

Eesti idufirma värbas mõne kuuga ligi 100 töötajat

Septembris investeeringuga kaasatud 60 miljonit dollarit võimaldas mobiilseid finantsteenuseid pakkuval Monesel viimastel kuudel jõudsalt uusi töötajaid värvata, aastaga on plaanis töötajate arv kahekordistada.

Mobiilse panga, Monese juht kaasab oma tiimidesse maailmatasemel tipptalente, et siin uudset oskusteavet luua.  Foto: Liis Treimann

Viimase nelja-viie kuu jooksul on idufirma palganud ligi 100 uut töötajat, pea pooled neist alustasid tööd Tallinnas, kus asub Monese suurim kontor. Monese jaoks on see alles laienemise algus, selle aasta jooksul plaanib ettevõte oma töötajate arvu enam kui kahekordistada, kasvades 500 töötajaga globaalseks ettevõtteks. Praegu töötab Moneses kokku 230 inimest. Uusi ametikohti luuakse nii arendus-, turundus- ja tootemeeskonnas kui ka klienditeeninduses, finantsjuhtimise- ja regulatiivse järelevalve meeskonnas.

Eesti juurtega Monese soovib võimalikult palju arendustegevust Eestis teostada ja ka maksud siia riiki tuua. Juba praegu kuulub Monese Eesti iduettevõtete suurimate maksumaksjate TOP10 hulka.

Palkamine läks libedalt

Vaatamata suurele tööjõupuudusele, seda eriti infotehnoloogia valdkonnas, läks Monesel uute töötajate palkamine libedalt. Monese rahvusvahelise laienemise eest vastutava Lauri Haava sõnul tahavad inimesed Eestisse tööle tulla ja Monese on tööotsijate seas soositud, kuna tegemist on kiiresti kasvava tuntud ettevõttega. “Tänapäeva töötajat kõnetab võimalus tegeleda millegi tähendusrikkaga ja teha seda koos teiste talentidega, just seda Monese pakub. Moneses tegeletakse tavalise inimese pärisprobleemide lahendamisega, pakkudes võimaluse avada omale välisriigis maksekonto kõigest paari minutiga. Atraktiivne on ka võimalus luua uusi tehnoloogiaid, näha oma töövilju paari nädala jooksul rahvusvahelisel areenil realiseerumas. Sellist kogemust saavad pakkuda vähesed kiiresti kasvavad ettevõtted,“ rääkis Haav.

Kasvulaines kolis Monese hiljuti oma Eesti, Saksa ja Londoni kontorid suurematele pindadele ning avas uue kontori Portugalis. 200 töölauaga suurim kontor asub Eestis Telliskivi Loomelinnakus. Aasta lõpuks on plaanis kõik kontorikohad Eestis täita ning seejärel laieneda veelgi.

Monese pakub nutikat ja terviklikku pangandusteenust rahvusvahelisel areenil liikuvatele inimestele. Pakkudes mobiilseid IBAN-pangandusteenuseid Suurbritannias ja 20 Euroopa riigis ning rakendust ja klienditeenindust 12 keeles, aitab Monese nii eraisikutel kui ka ettevõtetel Ühendkuningriigis ja mujal Euroopas teha pangatoiminguid täpselt samamoodi nagu kohalikud.

Praegu ületavad klientide rahavood Monese kontodel enam kui 3 miljardit dollarit aastas. Septembris kaasas Monese 60 miljonit dollarit investeeringuraha.

Eelmisel aastal oli Monese asutaja ja juht Norris Koppel esimest korda Äripäeva Rikaste TOPis. Enne rahakaasamist hindas Äripäev Norris Koppeli vara väärtuseks 16,7 miljonit eurot. Selle summaga oli ta rikaste edetabelis 202. kohal.

Hetkel kuum