Kaspar Allik • 20. veebruar 2019 kell 7:26

Aasia turgudel nõrk tõus

Valuutakauplejad Lõuna-Koreas.  Foto: AP/Scanpix

Ameerika turgude lahja tõus kordub täna ka Aasia turgudel.

Aasia peamised turud püsivad plussis. Tõusu vedasid Lõuna-Korea ja Hongkong ning Hiina on jõudnud napilt plusspoolele. Siiski on tõus jäänud tagasihoidlikuks, kuna ikka on üleval mured, et kaubanduskõnelused USA ja Hiina vahel ei jõua 1. märtsiks lõpule.

Lisaks kaubanduskõnelustele annab turgudele mureainet globaalse kasvu aeglustumine. Šveitsi panga UBSi mudeli järgi aeglustus globaalne kasv 2018. aasta lõpus 2,1 protsendini aastas, mis on panga sõnul nõrgim näitaja alates 2008.–2009. aastast. Varased näitajad praegusest kvartalist näitavad panga sõnul kerget paranemist.

Positiivsust on aga vähe näha. Jaanuaris kahanes Hiina automüük ning eelmisel nädalal kukkus USA jaemüük enim viimase üheksa aasta jooksul. Euroopas jätkavad meeleoluindikaatorid endiselt langust.

Ameerika börs

USA aktsiaturud tõusid ka teisipäeval ning Washingtonis algas USA-Hiina kaubanduskõneluste uus raund, vahendab MarketWatch.

Dow Jonesi indeks kallines 0,03 protsenti, 25 894 punktini. Standard & Poor’s 500 indeks lisas 0,2 protsenti ja lõpetas päeva 2779 punktil. Nasdaq kallines samuti 0,2 protsenti, 7488 punktini.

Hetkel kuum