Kaspar Allik • 22. veebruar 2019 kell 6:58

Pinterest valmistub börsidebüüdiks

Pinterest liitub rea teiste sel aastal börsile jõudvate ettevõtetega.   Foto: AP/Scanpix

Pildiotsinguga tegelev ettevõte loodab saada vähemalt 12 miljardi dollarilist turuväärtust, kirjutab Wall Street Journal.

Pinterest on paberid konfidentsiaalselt väärtpaberi- ja börsikomisjoni viinud ja asunud börsile tulekuks valmistuma. Ameerika finantslehe hinnangul loodab Pinterest saada vähemalt 12 miljardi dollarilise turuväärtuse.

2019. aastal tõotab börsile tulla veel hulk tuntud tehnoloogiaettevõtteid. Nende seas ka sõidujagamist pakkuvad Uber Technologies ja Lyft, kes on samuti IPO jaoks paberid sisse andnud. Varem erainvesteeringute abil töös püsinud ettevõtted on nüüd järjest enam sunnitud vaatama rahastuse saamiseks börsi poole.

Positiivsed näited börsidebüütidest on juba ees olemas. Käesolevaks nädalaks on 2018. aastal IPO teinud tehnoloogia- ja internetiettevõtted tõusnud Dealogicu andmetel keskmiselt 33%, sellega on nad kõrgemal nii suurtest indeksitest kui ka kõigist teistest USA börsidebüütidest, kes on tõusnud 11%.

Muu hulgas prognoositakse, et 2019. aastal börsidel tõstetud raha võib olla seni suurim. Eelmiseks kõrgpunktiks on 1999. aasta, ehk natuke enne dotcom'i mulli, kui börsile tulevad ettevõtted tõstsid Dealogicu andmetel 107,9 miljardit dollarit. Eelmisel aastal tõsteti sellest vaevu pool ehk 60,8 miljardit dollarit, mis on sellegipoolest 2017. aastal tõstetud 49,4 miljardist suurem summa.

2010. aastal asutatud Pinterestil on praeguseks 250 miljonit igakuist aktiivset kasutajad, kes külastavad saiti, et otsida ja jagada miljoneid pilte alates elutoamööglist kuni retseptideni. Ettevõte teenib raha saidil olevatest reklaamidest, mis tõid 2018. aastal ligi 700 miljonit dollarit müügitulu, kirjutab Wall Street Journal.

Hetkel kuum