Rait Kondor • 18 märts 2019

Börs: positiivsus jätkus, samas Facebook langes tugevalt

Maaklerid New Yorgi börsil.  Foto: Scanpix/REUTERS/Brendan McDermid

Pankade ja naftafirmade aktsiad aitasid USA börsil esmaspäeval tõusta, samal ajal kui Boeing ja Facebook olid tõusu takistajateks, vahendab Reuters. Investorid jälgivad sellel nädalal Föderaalreservi istungit, et saada kinnitust “kannatlikule” rahapoliitikale.

Kõik kolm olulisimat aktsiaindeksit tõusid, nii et S&P 500 indeks kerkis 0,37% 2832,94 punktini, Nasdaq kerkis 0,34% 7714,48 punktini ning Dow Jones tööstuskeskmine indeks tõusis 0,25% 25914 punktini.

Eelmisel nädalal oli S&P 500 parim nädal pärast novembrit ning indeks on nüüd pärast tänast tõusu vaid 3,3% madalamal eelmise aasta septembris saavutatud kõigi aegade tipptasemest.

Dow Jonesi tööstuskeskmise suuremale tõusule oli täna takistuseks Boeingu aktsia, mille hind langes 1,8% 372,28 dollarini põhjustatuna jätkuvatest uuringutest seoses 737 MAX lennuki allakukkumisega Etioopias 10. märtsil. Eelmisel nädalal kukkus Boeingu aktsia 10,3%.

USA Föderaalreservi kahepäevane istung algab teisipäeval ning seal ootavad investorid taas kinnitust sellele, et Föderaalreserv plaanib olla tagasihoidlik edasiste intressitõstmiste osas.

Üheteistkümnest tegevusharust tõusid täna enim nafta-, kestvuskaupade ja finantsettevõtete aktsiad.

Nafta hind kerkis, kui Naftat Eksportivate Riikide Organisatsioon (OPEC) otsustas pikendada seniseid tarnekärpeid juunini, mis omakorda aitas naftaaktsiatel tõusta.

Sõidujagamisfirma Lyft teatas, et tuleb börsile 29. märtsil, plaanideks aktsiate avaliku esmaemissiooni käigus kaasata kaks miljardit dollarit, viies ettevõtte väärtuse kuni 23 miljardi dollari peale. See, ning Saksamaa suurpankade Deutsche Banki ja Commerzbanki liitumisläbirääkimiste teavitus, aitas pangaaktsiatel tõusta.

Facebooki aktsia langes 3,5% 160,47 dollarini, kui viimasel nädalal on firmast lahkunud mitmed pikaaegsed tippjuhid ning Euroopa Komisjoni asejuht ütles, et mingil hetkel peab Euroopa Komisjon hakkama suuri tehnoloogia- ja sotsiaalmeediafirmasid kodanike kaitsmiseks reguleerima. Analüüsimaja Needhami analüütik kärpis Facebooki aktsiasoovituse “osta” pealt “hoia” peale.

Apple üllatas investoreid, kui teatas uute iPadi mudelite turule toomisest enne firma 25. märtsi pressiüritust, kus eeldatavalt teatatakse voogedastusteenuse avamisest. Apple’i aktsia kerkis täna 1% 188,02 dollarini.

Hetkel kuum