Mait Kraun • 11 aprill 2019

Börs: aktsiad taandusid

New Yorgi börs.  Foto: AFP

USA aktsiaturud olid täna taandumas, sest positiivseid uudiseid ei ilmunud ning eesolev tulemuste hooaeg tekitab muret, vahendab MarketWatch.

Dow Jonesi indeks odavnes 0,1 protsenti, 26 077 punktini. Standard & Poor’s 500 kaotas 0,2 protsenti ja lõpetas päeva 2883 punktil. Nasdaq Composite kukkus 0,3 protsenti, 7938 punktini.

Tulemuste hooaeg algab reedel – esimese kvartali tulemused teatavad suurpangad JPMorgan Chase ja Wells Fargo. See peaks andma investoritele aimu, millises suunas USA majandus ja pangandussektor liiguvad.

Analüütikud prognoosivad, et börsifirmade kasumid langevad esimeses kvartalis 4,2 protsenti (eelmise aasta sama ajaga võrreldes). Kõige rohkem oodatakse praegu ettevõtete prognoose ja väljavaateid.

USA tööturg püsib aga tugeval tasemel, täna ilmusid uudised, et töötu abiraha taotlejate arv langes 50 aasta madalaima tasemeni.

Naftahinnad langesid, sest Rahvusvaheline Energiaagentuur hoiatas, et kehv majanduskasv võib nafta nõudlust edaspidi survestada. WTI kukkus 1,4 protsenti ja Brent kaotas 1,1 protsenti. Kulla hind langes 1,4 protsenti, 1295 dollarini untsist.

Hetkel kuum