Rait Kondor • 12 aprill 2019

JPMorgani tulemused rõõmustasid aktsiaturgu

JPMorgan Chase hoone New Yorgis.   Foto: EPA/JUSTIN LANE

USA suurpank JPMorgan Chase & Co avaldas oodatust parema esimese kvartali tulemuse, rahustades kartusi, et aeglustuv majanduskasv võiks panga tulemustele negatiivselt mõjuda, vahendab Reuters.

Varade poolest USA suurim pank näitas tugevust kõikides oma tegevusharudes, millele aitas panga tegevjuhi Jamie Dimoni sõnul kaasa USA majanduse parajalt tugev kasv, mõõdukas inflatsioon ning tugev tarbijate ja ettevõtete kindlustunne.

JPMorgani jaeklientide laenuportfell kasvas aastaga 4% ning panga üldine tulu kasvas aastaga 4,7% 29,85 miljardi dollarini. See on tublisti kõrgem, kui analüütikute poolt keskmiselt oodatud 28,44 miljardi dollari suurune müügitulu, lähtudes Refinitivi poolt kogutud IBES-i andmetele.

Panga netointressimarginaal, mis on laenuportfelli kasumlikkuse oluliseks mõõdupuuks, tõusis neljanda kvartaliga võrreldes 0,02 protsendipunkti, mis märgib kahe eelmise kvartaliga võrreldes aeglasemat paranemistempot.

JPMorgan teatas, et esimese kvartali puhaskasum tõusis rekordini ehk 9,18 miljardi dollarini või 2,65 dollarini aktsia kohta, võrreldes aasta tagasi näidatud 8,71 miljardi dollari suuruse puhaskasumiga. Puhaskasum lõi tublisti analüütikute keskmist ootust, milleks oli 2,35 dollarit aktsia kohta.

Panga puhasintressitulu kasvas aastaga 8% 14,6 miljardi dollarini, millele aitas kaasa intressimäära tõus, võrreldes aastataguse ajaga.

JPMorgani aktsia on tund aega peale börsipäeva algust 3,3% plussis 109,77 dollari peal.

Hetkel kuum