Rait Kondor • 20. mai 2019 kell 19:50

Hiina ja Euroopa Liit sõlmisid olulisi kokkuleppeid lennunduse vallas

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ja Hiina peaminister Li Keqiang Euroopa Liidu ja Hiina tippkohtumise järgsel pressikonverentsil 9. aprillil 2019. aastal.  Foto: EPA-EFE/OLIVIER HOSLET

Hiina ja Euroopa Liidu regulaatorid on sõlminud kaks olulist lennunduslepet, mis suurendavad nende koostööd antud tegevusharus, teatasid esmaspäeva Hiina riiklik telekanal CCTV ning Euroopa Liit, vahendab Reuters.

Kokkulepete kohaselt arvestavad nii Hiina kui ka Euroopa Liidu lennundusjärelevalve ametid lennundustoodete osas üksteiste hindamisakte ja sertifikaate.

Lepingud teevad ka Euroopa Liidu ja Hiina lennuliinide jaoks lihtsamaks lendamise Euroopa Liidu riikide ja Hiina vahel.

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ütles, et kokkulepped olid suureks sammuks töökohtade loomiseks, kaubanduse ergutamiseks ning majanduskasu kiirendamiseks.

„Üha rahutumaks muutuvas maailmas on Euroopa partnerlus Hiinaga tähtsam kui kunagi varem,“ ütles Juncker Euroopa Komisjoni pressiteates.

Hiina CCTV kohaselt tähistasid lepingud esimest korda, kui Hiina ja Euroopa Liit on tsiviillennunduses sellise kokkuleppeni jõudnud.

Nn vastastikuse tsiviillennunduse ohutuslepingu (BASA) kohaselt on EL ja Hiina kokku leppinud sertifitseerimise ja hindamise dubleerimise vähendamise osas, seisis Euroopa Komisjoni pressiteates.

Hetkel kuum