Mait Kraun • 22. mai 2019 kell 19:00

Nafta hind langeb

Naftahinnd on viimasel ajal olnud surve all.  Foto: EPA

Toornafta hinnad jätkasid kolmapäeval langust, sest USA nafavarud tõusid ootamatult ligi kahe aasta kõrgeima tasemeni, vahendab Financial Times.

West Texas Intermediate (WTI) toornafta oli kolmapäeval odavnenud 3 protsenti, 61,22 dollarini barrelist. Viimati kauples WTI 62 dollari tasemest madalamal mitu nädalat tagasi.

Brenti toornafta hind langes kolmapäeval 2 protsenti, 70,77 dollarini barrelist.

Selgus, et USA naftavarud tõusid eelmisel nädalal 4,7 miljoni barreli võrra (võrreldes eelneva nädalaga). Analüütikud ootasid, et varud hoopis vähenevad 0,6 miljoni barreli võrra. Nüüd on USA naftavarud tõusnud 476,8 miljoni barrelini, mis on kõrgeim tase alates 2017. aasta juulist, selgub Energia Informatsiooni Administratsiooni andmetest.

Bensiinivarud tõusid 3,72 miljoni barreli võrra, ka selle puhul ootasid analüütikud 0,86 miljoni barreli suurust langust.

Naftahinnad on juba mõnda aega olnud surve all. Suuresti on naftat survestanud kaubandussõda ja sellega kaasnev mure maailmamajanduse ja seega nõudluse pärast.

Kuidas USA ja Iraani vahelised pinged võivad naftaturgu ja autokütuse hinda lähiajal mõjutada saab lugeda artiklist "Naftakraanidest tilgub paanikat".

Hetkel kuum