investor Toomas • 22. detsember 2017
Jaga lugu:
Investor
Ainult tellijale

Hiina lennundus on sektor, milles Hiina riskifondi Megatrust Investment tegevjuht Qi Wang näeb investeerimispotentsiaali.
Hiina lennundus on sektor, milles Hiina riskifondi Megatrust Investment tegevjuht Qi Wang näeb investeerimispotentsiaali.  Foto: epa

Kohtusin Singapuris investeerimisguruga, kes pajatas mulle Hiina eelistest teiste rahateenimiseks sobivate piirkondade ees.

„Räägitakse küll, et Hiina majandus jahtub peagi ja süsteemile heidetakse ette ebaefektiivsust - räägitakse kinnisvaramullist kuni valuutaprobleemideni,“ ütles häid tootlusi näidanud Hiina riskifondi Megatrust Investment tegevjuht Qi Wang Singapuris eestlaste korraldatud konverentsil „World Wealth Creation 2017“. „Tegelikult on Hiina suur ja mitmekesine riik, mille majanduses on palju „mahlasid“ alles,“ oli ta veendunud.

Wangi kinnitusel on sealsed börsid välisinvestoritele järjest avanemas ning riigi poole vaatab üha enam uusi rahvusvahelisi fonde. „Üle poole maailma suurfirmadest tahab Hiinas lähiajal tegevust alustada. Meil on turgu igaühele, kuna rahvaarv on 1,4 miljardit, ning tähele tuleb panna, et Hiina annab 15 protsenti maailma majanduse kogutoodangust,“ märkis Wang.

Ta tõi näite, et ainuüksi naiste aluspesu turg on seal meeletu, ja ennustas, et kui praegu omab Hiina ettevõtete A-aktsiaid vaid 2 protsenti välismaalastest, siis peagi on see number mitu korda suurem.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt