Jaga lugu:
Investor
Ainult tellijale

Investor Toomas: Inbank näeb tulevikku rahvusvahelisena

Inbank sai selge visiooni.
Inbank sai selge visiooni.  Foto: Andras Kralla

Käisin kuulamas, millisena näeb ettevõte enda tulevikku ning nende sõnul on varasemast startup'ilikust sekeldamisest saanud nüüdseks selgus – vaja on tegevus Eestis kokku koondada ja liikuda välisturgudele.

Üle-eelmise aasta septembris märkisin Inbanki võlakirju. Tahtsin saada kümme tükki, sain aga seitse, hinnaks 1000 eurot tükk. Huvi oli lihtsalt nii suur, et võlakirjad märgiti 2,2kordselt üle ning kuigi emissiooni mahtu kasvatati varasema 5 miljoni pealt 6,5 miljoni peale, sai 40 protsenti investoritest siiski vähem, kui soovis. 7protsendine võlakirjade intress ning tugevad kasuminumbrid tegid valiku lihtsaks.

Kasv jätkub

Sellest ajast on tarbijafinantseerimist pakkuv Inbank jätkanud hoogsat kasvu. Eelmise aasta alguses omandati osa endisest Krediidipangast ning loodi uus Coop Pank. Sihiks oli saada osa Coopi kaupluste 600 000-liikmelisest kliendibaasist. Koostööd tehakse veel Hansaposti, Bauhofi, Klickiga, lisaks pakutakse autolaene. Samasugust partnerite kaudu finantseerimise pakkumise strateegiat proovitakse rakendada ka teistel turgudel.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt