investor Toomas • 21. märts 2018
Jaga lugu:
Investor
Ainult tellijale

Investor Toomas: LHV paneb mõtlema

LHV panga Londoni filiaali juht Andres Kitter
LHV panga Londoni filiaali juht Andres Kitter  Foto: Eiko Kink

Võib-olla olin 2016. aasta lõpul LHV aktsaid müües liiga tormakas.

Nimelt on LHV näidanud end ambitsioonika ja kasvava ettevõttena. Avas ju LHV sel esmaspäeval Londonis filiaali finantsvahendajate ärisuuna arendamiseks. See võimaldab pangal liituda naelamaksete süsteemidega ning pakkuda tulevikus finantsvahendajatele nii euro- kui ka naelamaksete teenust. Samuti võimaldab uus filiaal palgata LHV tegevuseks väga olulist tööjõudu Londonist.

Samuti on LHV müümas Inbankile oma Leedu finantseerimisäri Moklizingast, mis tekitab kontsernile juurde vaba raha ning lubab keskenduda strateegilistele eesmärkidele. Nendeks on keskendumine Eestile kui koduturule, aga ka finantsteenuse pakkujaks olemine uue põlvkonna finantstehnoloogia ettevõtetele. Veel teatas LHV, et laiendab ka oma pensionifonde, avades uue täielikult Eestisse investeeriva pensionifondi. Kokku paigutatakse Eesti osakutesse 1,5 miljonit eurot.

See kõik kajastub ka aktsiahinnas. Kui IPO hinnaks, millega ka mina omal ajal kodumaise panga aktsiaid soetasin, oli 6,9 eurot, siis täna kaupleb LHV Group Tallinna börsil 11,3 euro juures, olles tänase Inbankiga tehtava tehingu uudise peale tõusnud 2,73 protsenti. Mina loobusin aktsiatest 9,5 euro eest tükk ning sain toona 2500 eurot kasumit, tänaseid numbreid vaadates pean aga tõdema, et kasum oleks võinud olla 1700 euro võrra suurem.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt