Kaupleja Alex

Kes on kaupleja Alex

Kes on kaupleja Alex?

Alex on 37aastane kahe lapse isa, kes töötab müügijuhina ühes puidutööstuses. Ameti tõttu tunneb Alex end internetis koduselt, samuti on tal selge inglise, rootsi, soome ja vene keel.

Sel kevadel sai Alex ühe õnnestunud tehingu eest kopsaka, mitme kuupalga suuruse preemia, samuti oli tema tulumaksutagastus ootamatult suurem. Kokku langes talle sülle 10 000 eurot, millega mees otsustas teoks teha ammu hautud plaani: proovida kauplemist.

Alex on aktsia- ja valuutaturge jälginud kõrvalt mõnesuguse huviga juba varem, ta on katsetanud kauplemist virtuaalportfelliga ning osalenud paar aastat Börsihai mängus. Nüüd tunneb ta end sedavõrd kindlalt, et julgeb proovida ka reaalse rahaga börsil mängimist.

Ettevaatliku mehena ei taha Alex endale esialgu liiga kõrgeid sihte seada. Ise on ta mõelnud, et kui õnnestub investor Toomase tootluse eesmärki (12% aastas) edestada, oleks väga hästi. Teenitud kasumit - kui kõik peaks laabuma - mõtleb Alex esialgu samuti kauplemiseks kasutada. Kui aga teenistust peaks juba päris palju kogunema, on tema unistus üllatada oma peret ühe talvise soojamaareisiga. Kui kauplemisega peaks õnnestuma sissetulekut veelgi märkimisväärsemalt kasvatada, siis kavatseb Alex panustada teenitud raha muretu vanaduspõlve kindlustamiseks.

Alles oma kauplejatee alguses seisev Alex ei ole veel endale kindlat kauplemisstiili ega -strateegiat valinud; ta pole kindel, milline strateegia talle enim sobibki. Seepärast on ta otsustanud esialgu ennast mitte piirata, vaid proovida ära erinevad ideed ja erinevad teed. Aastaid kauplemist pealt vaadanuna on tal tekkinud mõtteid ja ideid, mida ta kindlasti kasutada kavatseb. Samuti on Alex otsustanud end mitte ajaliselt piirata ning katsetada nii päevasisest kauplemist kui ka pikaajaliste panuste tegemist.

Oma perele elatist teenida kavatseb Alex endiselt müügijuhina. Põhitöö ja pereelu jätavad talle kauplemisega tegelemiseks aega vaid tund-paar hilisel õhtul või varasel hommikul. Kauplemisega ta põhitööd asendada ei plaani, mistõttu pole ka tal nui neljaks õnnestumise survet, mis kummitab paljusid professionaalseid kauplejaid. Ta on ka teadlik kauplejate kõige raskemast kutsehaigusest - oskamatusest rahulikult paigal olla - ja kavatseb ennast selles suhtes rangelt jälgida. Ehk teisisõnu on tema moto: kui ei ole ühtki head kauplemisideed, tuleb rahakotirauad kinni hoida.

Samal ajal kauplejana alustamisega hakkab Alex pidama blogi, kuhu paneb igal argipäeval kirja talle tulnud kauplemisideed, õnnestunud ja ebaõnnestunud tehingud, oma mõtted ja tunded. Sellest blogist loodab Alex endale ka veidi teistsugust moraalset pidepunkti - kui tuleb tehinguidee, mida on häbi blogisse kirja panna, ju siis on parem jätta see idee üldse teoks tegemata.

Sulge Tutvustus

Panustan Saksamaa ja kulla tõusu

27. juuni 2018, 17:14
DAX ja Alexi sisenemiskoht.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180627/TRADER/180629686/AR/0/AR-180629686.jpg

Võtsin täna hommikul kaks väikest positsiooni, ühe Saksa aktsiaindeksis DAX ja teise kullas. Teen panuse sellele, et mõlemad võivad lühiajaliselt märkimisväärselt tõusta.

Teatavasti liiguvad dollari ja kulla kursid üldiselt vastassuundades. Nii nagu USA dollar, on ka väärismetall investoritele n-ö turvasadam. Nii et üks pakub teisele alternatiivi ja kui üks neist kallineb, võivad investorid ja spekulandid hoopis teise poole pöörduda.

Kullal on tõusulootust

Pärast Euroopa keskpanga (EKP) ja USA föderaalreservi Fedi viimaseid otsuseid on dollari kurss euro suhtes saanud tugevat toetust. Kuld aga on kukkunud 1305 dollari pealt 1255 dollarile.

Tänase panuse põhiidee oli, et turud on dollari hinda juba kõik kasvufaktorid sisse arvestanud ning selles valuutas võib peatselt järgneda korrektsioon. See peaks omakorda kulla hinnale soodsalt mõjuma.

Tänasel kulla hinna graafikul ongi juba näha märke, et pullid on asunud kulda ülespoole upitama. Läksin pikaks tasemelt 1258,35 dollarit, pannes stop-loss'i 1253 dollari tasemele - mis ei ole mitte ainult madalamal tänasest madalaimast tasemest, vaid üldse madalaim tase mullusest novembrist saadik. Kogus (lot) on 0,1, seega mitte üldse suur. Admiral Marketsi kulla CFD nominaalkogus on sada untsi, seega minu panuse suurus on 10 untsi.

Saksa indeksiga ülesmäge

Viimastel aastatel on turuindeksid üle maailma tavatsenud liikuda korrelatsioonis. Nii kui kukub üks, kukuvad ka teised ja vastupidi. Kui USA indeksid langusele pöörasid, kukkus ka Saksa suuremaid noteeritud tööstusettevõtteid koondav DAX 30.

DAX vajus 12123 punktini ja vähemalt graafikult näis mulle, et hakkab sealt tasemelt leidma toetust ja joonistama põhja. Ootasin esimesed tõusu märgid ära ja läksin pikaks, sama suure panusega kui kullas ehk 0,1 kogust.

Minu sisenemistase oli 12259,81 punkti, stop-loss'i panin 12100 punktile ehk tänasest põhjast pisut allapoole. Esimesed kauplemistunnid tunnistavad, et esialgu olen õigel teel, sest positsioon on juba mõniteist eurot plussis. Muuseas on DAXi hinna/tulu suhe P/E parem kui USA indekseil. Aga see ei olnud selle positsiooni võtmisel peamine argument, selleks oli ikkagi tehniline analüüs.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. June 2018, 17:14

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing