Kas röövik ronib taas mäkke?

3. juuli 2018 • 2 min
Jaga lugu:

"Rööviku" ehk USA masinaehitaja Caterpillari aktsia on poole juunikuuga kukkunud oma 15% ning ma arvan, et see on juba liiast. Seepärast kavatsen minna Caterpillari aktsias pikaks.

Kaevandus- ja ehitusmasinate tootja Caterpillari aktsia sai pihta juba esimeste laskudega USA presidendi Donald Trumpi algatatud kaubandussõjas. Turul taibati kiiresti, et Trumpi meetmetele tulevad vastumeetmed ja kaitsetollidele vastuseks teiste riikide kaitsetollid USA kaupadele, ning et esimesed ettevõtted, kes viimaste all kannatama hakkavad, on USA tööstuse alustalad Caterpillar ja Boeing.

Tõsi ta on, et Boeingu ja Caterpillari müük ekspordiks ületab müüki USA turul. Seega laskis Oranž Don endale nii-öelda varba pihta: tema kaitsemeetmed edendavad ennekõike USA ettevõtete rivaalide Airbusi ja Komatsu rahvusvahelist äri.

Juuni keskpaigast hakkaski Caterpillari aktsia allamäge veerema, kukkudes 150 dollarit ületavalt tasemelt 130 dollari juurde ehk ligi 15%. See on minu arvates nüüd natuke liiast: kaitsetollid kaitsetollideks, aga nii palju kehvemaks Caterpillari äri ka ei lähe.

Pealegi pole need kaitsetollid ka kivissse raiutud. Ma siiski usun mõistuse võitu, seda, et kui saadakse aru, mida sellised tõkked kõigi riikide majandustele tähendavad, võetakse need maha sama kiiresti kui üles pandi.

Graafik toetab mu ideed

Minu ideed Caterpillari aktsias pikaks minna toetab ka graafik. Kui graafikut vaadata, siis hinna langus on kiilu kujuga (wedge pattern), mis kiilu haarade lõikumisel peaks tähendama trendi pöördumist. Ehk siis eilsest, mil kiilu haarad lõikusid, võiks aktsia hind tõusma hakata. Selleks peaks hind küll veel toetustasemest, mis on kuskil 137-138 dollari vahel, ülespoole murdma, kuid siis võiks oodata vähemalt 10 dollari jagu tõusu.

Seega plaanin osta täna 20 Caterpillari aktsia CFDd tasemelt 136,19 dollarit ja panna stop-loss order kolm dollarit allapoole. See limiteerib mu maksimaalse kaotuse 60 dollariga. Nagu eile kirjutasin, otsustasin oma riskide paremaks haldamiseks hoida panuste suurust mõistlikuna - seepärast ma Caterpillaris vaid 20 aktsia suuruse positsiooni võtangi.

Kaupleja Alexi kontoseis

Hetkesaldo (suletud tehingute summa kontol): 9458,3 eurot

Kapital (avatud tehingute kasum/kahjum kontol): 9457,19 eurot

Reaalajas ülevaate Alexi kauplemiskontost ja viimastest tehingutest leiab SIIT.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt