4. juuli 2018 kell 14:04

Hiinlased tõusevad taas oma raha kaitsele

Hiina pankurid on asunud USA dollari suhtes nõrgenevat renminbid toetama ning mul tekkis mõte sellest kasu lõigata, müües dollarit renminbi vastu lühikeseks.

Hiina pankurid on taas sõjateel

Foto: Liina Laks

Hiinlased on odavneva renminbi – või õigemini kallineva dollari – probleemiga maadelnud juba paar aastat. Mitte küll väga tõsiselt, sest odav renminbi toetab nende eksporti, aga samas ka mitte seda trendi täiesti tähelepanuta jättes, sest langeva kursiga valuuta peletab eemale kapitaliinvesteeringuid.

2016. aasta lõpus, mil vahetuskurss küündis juba tasemeni 7 renminbid 1 dollari kohta, hakkasid hiinlased oma valuutat dollari müümisega toetama. Tasapisi rassides õnnestus Hiina pankuritel kurss tänavu kevadeks lõpuks viia 6,2 ja 6,3 vahele. Aga nii kui surve kadus, Fed oma intressimäärade tõstmisega lagedale tuli ja Donald Trump oma protektsioonipoliitikat hakkas ajama, kappas dollar taas renminbil eest ära.

Nüüd, kui renminbi kurss hakkas jõudma 6,7 juurde, sekkusid Hiina pankurid uuesti. USD/CNH graafikul on selgelt näha, kuidas täna öösel anti esimene kogupauk ja hommikul teine.

Kogupauke tuleb veel

Uudisteagentuurid teatasidki täna hommikul, et pärast Hiina keskpanga juhi Yi Gangi eilseid avaldusi renminbi toetamise kohta müüsid riigi omanduses pangad dollareid, et toetada oma valuuta kurssi. Paistab, et hiinlased ei soovi hakata kurssi uuesti 7 pealt alla tooma ja on tõmmanud uue joone liivale 6,7 juures.

Arvestades, et Hiina aktsiaturul domineerib samuti roheline värv – erinevalt läänemaailma traditsioonidest, kus roheline on tõus ja punane langus, on Hiinas värvid täpselt vastupidi – võib arvata, et paar kogupauku tuleb renminbi toetuseks veel. Hiina keskpangal ei jää muud üle, sest ta peab rahustama kaubandussõja tõttu ärevussse sattunud turge.

Niisiis otsustasin müüa valuutapaari USD/CNH lühikeseks, mis tähendab renminbis pikaks minemist dollari vastu. Ehkki pikemaajalist graafikut vaadates on USD/CNH trend selgelt allapoole, on hiinlased praegu silmanähtavalt oma valuuta kaitseks relvile tõusmas ja sellele ma lühiajalise panuse teengi. Loodan, et hiinlaste surve ei lõpe enne, kui kurss on taas juuni alguse taseme juures – 6,4 renminbid dollari kohta.

Kaupleja Alexi kontoseis

Hetkesaldo (suletud tehingute summa kontol): 9458,63 eurot

Kapital (avatud tehingute kasum/kahjum kontol): 9415,43 eurot

Reaalajas ülevaate Alexi kauplemiskontost ja viimastest tehingutest leiab SIIT.

Hetkel kuum