12. juuli 2018
Jaga lugu:

Hakkasin uuesti dollaripulliks

Piirhinnaga orderid võimaldavad teinekord auru välja lasta ja anda turule šanss ise jõuda sellele tasemele, mida kaupleja soovib.

Pullid tulevad!  

Kuu aega tagasi proovisin Euroopa Keskpanga (EKP) istungi toimumise päeval võtta euros dollari vastu lühikest positsiooni, kuid pärast suure languse nägemist otsustasin oodata ja siseneda soodsamas kohas. Selleks soodsamaks tasemeks arvasin olevat 1,176 dollarit eurost, kuhu panin ka limiithinnaga lühikeseks müügi orderi.

Kahekordistasin võitva positsiooni

Order püsis seal hulk aega tegevusetult, aga lõpuks tuli turul korrektsioon ja see läks täitmisele. See, kuidas valuutapaar edasi käitus, kinnitas minu idee õigsust, seega otsustasin positsiooni kahekordseks suurendada. Lisasin teisegi 0,02 suuruse positsiooni tasemel 1,17139 dollarit eurost.

Graafikul on näha, kuidas korrektsioon taas algas ja eurokarud jõudu kogusid. Turg on taas pessimistlikult hääestunud, sest ega ausalt öeldes optimismiks põhjust polegi: EKP juht Mario Draghi kinnitas, et intressimäärad püsivad euroalal sel tasemel veel järgmise suveni.

Kui nüüd Fed teeb, mida lubab, ehk tõstab intressimäärasid sel aastal kaks korda ja järgmisel veel kolm korda, on dollari toetus tugev, sest kapital suundub ikka sinna, kus intressimäärad kõrgemad. Ega ei tahaks ise ka hoida praegu hoiust euros ja saada vaid sente intressina, kui mõnes teises valuutas on intressid tunduvalt kopsakamad.

Plaanin väljuda järk-järgult

Pool oma lühikeset positsioonist euros otsustasin sulgeda tasemel 1,16 ja teise poole tasemel 1,15. panin ka neil tasemetel sisse kasumivõtmise (Take Profit) orderid.

Niimoodi, järk-järgult on turult turvaline väljuda. Kui väljud ühe poolega liiga vara, võib teise poole sulgeda soodsamas kohas ja saada rohkem kasumit. Kui aga hind pöördub, on hea, et pool positsioonist on kinni ega pea täies purjes tormile vastu sõitma. Pole ükski kaupleja selgeltnägija, et trendi pöördumise kohti täpselt ära aimata.

Et dollar ei tõuse mitte ainult euro, vaid ka teiste valuutade suhtes, läksin eile ka USA dollaris pikaks Kanada dollari vastu. Praegu on ka see positsioon plussis.

Eile rakendus stop-loss ja lõi mind välja mu väikesest pikast positsioonist GoPro aktsias. Kaotasin kokkuvõttes vaid 15 eurot pluss teenustasud. Ega mul ausalt öelda suuri lootusi selle positsiooniga seoses olnudki, aga tahtsin siiski järgi proovida, kas GoPro kohta aetud pullistel kuulujuttudel ka mingit alust on. Ei olnud alust, nagu näha.

Kaupleja Alexi kontoseis

Hetkesaldo (suletud tehingute summa kontol): 9544,52 eurot

Kapital (avatud tehingute kasum/kahjum kontol): 9541,03 eurot

Reaalajas ülevaate Alexi kauplemiskontost ja viimastest tehingutest leiab SIIT.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas