Kaupleja Alex

Kes on kaupleja Alex

Kes on kaupleja Alex?

Alex on 37aastane kahe lapse isa, kes töötab müügijuhina ühes puidutööstuses. Ameti tõttu tunneb Alex end internetis koduselt, samuti on tal selge inglise, rootsi, soome ja vene keel.

Sel kevadel sai Alex ühe õnnestunud tehingu eest kopsaka, mitme kuupalga suuruse preemia, samuti oli tema tulumaksutagastus ootamatult suurem. Kokku langes talle sülle 10 000 eurot, millega mees otsustas teoks teha ammu hautud plaani: proovida kauplemist.

Alex on aktsia- ja valuutaturge jälginud kõrvalt mõnesuguse huviga juba varem, ta on katsetanud kauplemist virtuaalportfelliga ning osalenud paar aastat Börsihai mängus. Nüüd tunneb ta end sedavõrd kindlalt, et julgeb proovida ka reaalse rahaga börsil mängimist.

Ettevaatliku mehena ei taha Alex endale esialgu liiga kõrgeid sihte seada. Ise on ta mõelnud, et kui õnnestub investor Toomase tootluse eesmärki (12% aastas) edestada, oleks väga hästi. Teenitud kasumit - kui kõik peaks laabuma - mõtleb Alex esialgu samuti kauplemiseks kasutada. Kui aga teenistust peaks juba päris palju kogunema, on tema unistus üllatada oma peret ühe talvise soojamaareisiga. Kui kauplemisega peaks õnnestuma sissetulekut veelgi märkimisväärsemalt kasvatada, siis kavatseb Alex panustada teenitud raha muretu vanaduspõlve kindlustamiseks.

Alles oma kauplejatee alguses seisev Alex ei ole veel endale kindlat kauplemisstiili ega -strateegiat valinud; ta pole kindel, milline strateegia talle enim sobibki. Seepärast on ta otsustanud esialgu ennast mitte piirata, vaid proovida ära erinevad ideed ja erinevad teed. Aastaid kauplemist pealt vaadanuna on tal tekkinud mõtteid ja ideid, mida ta kindlasti kasutada kavatseb. Samuti on Alex otsustanud end mitte ajaliselt piirata ning katsetada nii päevasisest kauplemist kui ka pikaajaliste panuste tegemist.

Oma perele elatist teenida kavatseb Alex endiselt müügijuhina. Põhitöö ja pereelu jätavad talle kauplemisega tegelemiseks aega vaid tund-paar hilisel õhtul või varasel hommikul. Kauplemisega ta põhitööd asendada ei plaani, mistõttu pole ka tal nui neljaks õnnestumise survet, mis kummitab paljusid professionaalseid kauplejaid. Ta on ka teadlik kauplejate kõige raskemast kutsehaigusest - oskamatusest rahulikult paigal olla - ja kavatseb ennast selles suhtes rangelt jälgida. Ehk teisisõnu on tema moto: kui ei ole ühtki head kauplemisideed, tuleb rahakotirauad kinni hoida.

Samal ajal kauplejana alustamisega hakkab Alex pidama blogi, kuhu paneb igal argipäeval kirja talle tulnud kauplemisideed, õnnestunud ja ebaõnnestunud tehingud, oma mõtted ja tunded. Sellest blogist loodab Alex endale ka veidi teistsugust moraalset pidepunkti - kui tuleb tehinguidee, mida on häbi blogisse kirja panna, ju siis on parem jätta see idee üldse teoks tegemata.

Sulge Tutvustus

Kas liidril jätkub jõudu edasi tõusta?

13. juuli 2018, 11:40
Kaupleja Alex näeb ABMD graafikul pulliseid märke.
https://www.aripaev.ee/storyimage/ea/20180713/TRADER/180719852/AR/0/AR-180719852.jpg

Tavaliselt ei meeldi mulle aktsiad, mille hind on hiljuti kahekordistunud. Nendes pikaks minek on nagu juba kihutavale rongile järele jooksmine: kui inimene pole just äärmiselt osav ja samal ajal ka õnnesärgis sündinud, on rööbastele lendamine enam kui kindel.

Mina ennast osavaks ja õnneliku käega inimeseks ei pea, nii et enamasti ma parem ei üritagi. Mõnikord aga siiski proovin – testiks, et tuvastada, ega mu õnn äkki pöördunud pole.

S&P 500 tõusuliider

Niisiis, asja kallale. Aktsia, milles täna kavatsen pikaks minna, on Abiomed. 1981. aastal asutatud meditsiiniseadmete ettevõte, ülemaailmne liider tehissüdamete vallas.

Abiomedi aktsia on tõusnud tänavuse aastaga enam kui kaks korda. Eile tõusis aktsia veel 2,7% ning selle hind sulgus 414,61 dollaril. Abiomedist on saanud Standard & Poor’s 500 tõusuliider 119% aastas, millega ta edestab isegi tuntud lendavat aktsiat Netflixi (114% aastas).

26. juulil peaks Abiomed teatama kvartali majandustulemused. Zacksi analüütikud ootavad Abiomedilt 171,9 miljoni dollari suurust tulemust, mis on 80 senti aktsia kohta. Kuigi tulemus aktsia kohta pole just suur, on kasv mulluse sama kvartaliga võrreldes pea 80%.

Pulliseid märke on mitu

Märke, et tõus võiks jätkuda, on teisigi. Option Pain veebilehekülg, mis kalkuleerib avatud müügi- ja ostuoptsioonide mahtu, on 20. juulil ehk järgmisel reedel aeguvate optsioonide madalaimaks valutasemeks arvutanud 420 dollarit. Selle arvutuse alus on idee, et hind liigub optsioonireedel sellesse punkti, et optsioonid läheks nende väljakirjutajatele vähim maksma, et neil oleks „kõige vähem valus”. Selle arvutuse kohaselt on Abiomedi aktsial vähemalt kuus dollarit veel tõusuruumi.

Eile põrkas Abiomedi aktsia hind ka kõrgemale 50 päeva keskmise joonelt, mida loetakse üldiselt pulliseks märgiks. Eilse korraliku tõusupäeva kauplemismaht oli samuti korralik, üle 1,1 miljoni aktsia, samal ajal kui keskmine on 860 000. Ka seda, et tõusupäeva maht on üle keskmise, peetakse tõsiseks pulliseks märgiks.

Ka analüütikute hinnasihtide keskmiseni – 437 dollarit – on Abiomedi aktsial veel mõnevõrra minna.

Niisiis, kui täna just ei satu turul tulema üleni punane päev, kavatsen teha väikese panuse Abiomedi aktsia edasisele tõusule.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. July 2018, 12:13

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing