Kaupleja Alex

Kes on kaupleja Alex

Kes on kaupleja Alex?

Alex on 37aastane kahe lapse isa, kes töötab müügijuhina ühes puidutööstuses. Ameti tõttu tunneb Alex end internetis koduselt, samuti on tal selge inglise, rootsi, soome ja vene keel.

Sel kevadel sai Alex ühe õnnestunud tehingu eest kopsaka, mitme kuupalga suuruse preemia, samuti oli tema tulumaksutagastus ootamatult suurem. Kokku langes talle sülle 10 000 eurot, millega mees otsustas teoks teha ammu hautud plaani: proovida kauplemist.

Alex on aktsia- ja valuutaturge jälginud kõrvalt mõnesuguse huviga juba varem, ta on katsetanud kauplemist virtuaalportfelliga ning osalenud paar aastat Börsihai mängus. Nüüd tunneb ta end sedavõrd kindlalt, et julgeb proovida ka reaalse rahaga börsil mängimist.

Ettevaatliku mehena ei taha Alex endale esialgu liiga kõrgeid sihte seada. Ise on ta mõelnud, et kui õnnestub investor Toomase tootluse eesmärki (12% aastas) edestada, oleks väga hästi. Teenitud kasumit - kui kõik peaks laabuma - mõtleb Alex esialgu samuti kauplemiseks kasutada. Kui aga teenistust peaks juba päris palju kogunema, on tema unistus üllatada oma peret ühe talvise soojamaareisiga. Kui kauplemisega peaks õnnestuma sissetulekut veelgi märkimisväärsemalt kasvatada, siis kavatseb Alex panustada teenitud raha muretu vanaduspõlve kindlustamiseks.

Alles oma kauplejatee alguses seisev Alex ei ole veel endale kindlat kauplemisstiili ega -strateegiat valinud; ta pole kindel, milline strateegia talle enim sobibki. Seepärast on ta otsustanud esialgu ennast mitte piirata, vaid proovida ära erinevad ideed ja erinevad teed. Aastaid kauplemist pealt vaadanuna on tal tekkinud mõtteid ja ideid, mida ta kindlasti kasutada kavatseb. Samuti on Alex otsustanud end mitte ajaliselt piirata ning katsetada nii päevasisest kauplemist kui ka pikaajaliste panuste tegemist.

Oma perele elatist teenida kavatseb Alex endiselt müügijuhina. Põhitöö ja pereelu jätavad talle kauplemisega tegelemiseks aega vaid tund-paar hilisel õhtul või varasel hommikul. Kauplemisega ta põhitööd asendada ei plaani, mistõttu pole ka tal nui neljaks õnnestumise survet, mis kummitab paljusid professionaalseid kauplejaid. Ta on ka teadlik kauplejate kõige raskemast kutsehaigusest - oskamatusest rahulikult paigal olla - ja kavatseb ennast selles suhtes rangelt jälgida. Ehk teisisõnu on tema moto: kui ei ole ühtki head kauplemisideed, tuleb rahakotirauad kinni hoida.

Samal ajal kauplejana alustamisega hakkab Alex pidama blogi, kuhu paneb igal argipäeval kirja talle tulnud kauplemisideed, õnnestunud ja ebaõnnestunud tehingud, oma mõtted ja tunded. Sellest blogist loodab Alex endale ka veidi teistsugust moraalset pidepunkti - kui tuleb tehinguidee, mida on häbi blogisse kirja panna, ju siis on parem jätta see idee üldse teoks tegemata.

Sulge Tutvustus

Edukalt suletud tehingud

14. september 2018, 15:53
Weight Watchers Internationali (WTW) pikk positsioon tõi Alexile kiire kasumi.
https://www.aripaev.ee/storyimage/ea/20180914/TRADER/180919754/AR/0/AR-180919754.jpg

Olen viimastel päevadel sulgenud mõned avatud positsioonid ja tulemusega võib rahule jääda.

Esimesena sulgesin euro vastu võetud lühikese positsiooni. Tehing läks kinni positsiooni avamishinna juures. Eilsel Euroopa Keskpanga (EKP) kohtumisel kõlas EKP presidendi Mario Draghi suust mitmel korral, et majandus kasvab ja inflatsioon on kontrolli all. Mulle sai selgeks, et EKP on pigem meelestatud intressmäärade tõusule. Selle taustal avalikustati USA pigem nõrk inflatsioon, mis viis dollari langusesse.

Olin ennast juba meelestanud, et hind liigub minu seatud stop-loss tasemele. Esimene sulgemine oli 7 septembril ja sealt sain 100 punktilise kasumi. Teine sulgemine oli eile, kui hind jõudis minu stop-loss tasemele, millega võtsin 60 punkti kahjumit. Olin tehinguga sellegipoolest rahul, kuna esimene väljumine oli sooritatud õigel ajal ja stop-loss oli seatud korrektsele tasemele.

Stop-loss order päästis Alexi suuremast kahjumist.

Teine positsioon oli oluliselt huvitavam ja kasumlikum. Avasin teisipäeval Dr. Elderi soovitusel Weight Watchers International (WTW) pika positsiooni, ostes 50 aktsiat. Tehingu sisenemisel kasutasin Elderi strateegiat. Eile sulgesin 70% positsioonist ja sain väga ilusa kasumi. 30% positsioonist jätsin veel lahti ning ootan kuni hind jõuab Elderi seatud hinna tasemele (take-profit). Elderi süsteemi kohaselt oli seatud väljumishinnaks küll $76.84 aga kiusatusele järele andes müüsin 35 aktsiat hinnaga $73.96, jättes 15 aktsiat veel lahti. Weight Watchers International Inc. hind pärast börsi sulgemist oli $72.25, seega olen pigem rahul, et sulgesin suurema osa positsioonist oluliselt kõrgema hinnaga.

Hetkel teeb mulle muret WTI ja Brent hinnavahe. Orkaanihoiatus Ameerikas on kasvatanud hinnavahet veelgi, kuna WTI on kasvanud tugevamini kui Brent. Pärast seda kui orkaani ohtlikuse taset langetati, taastus kütuste hinnavahe taas 9-10 dollari juurde ja ma loodan, et kütuste suur hinnavahe ei jää kauaks pidama.

Jälgi minu tehinguid Kaupleja Alex kodulehel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. September 2018, 15:52

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing