Äripäev • 13 juuni 2019

Nortal ootab kiire kasvuga aastat

Nortal paistis tänavu silma 50 miljoni euro suuruse võlakirjaemissiooniga, mis annab lootust kasvu jätkuks.  Foto: Liis Treimann

Tarkvaraettevõtte Nortal konsolideeritud müügitulu ja tegevuskasum kasvasid mullu rohkem kui kolmandiku võrra, teatas ettevõte. Tänavu tahetakse samas tempos edasi liikuda.

Nortali müügitulu kasvas 2018. aastal 38 protsenti, 66,8 miljoni euroni, ja tegevuskasum (EBITDA) 39 protsenti, ulatudes 7,4 miljoni euroni.

Nortali asutaja ja juhatuse esimehe Priit Alamäe sõnul näitas ettevõte 2018. aastal suurepäraseid tulemusi kõigil koduturgudel Euroopas, USAs ja Pärsia lahe piirkonnas ning tänavu on oodata sarnast kasvutempot. "Viisime äsja lõpule 50 miljoni eurose võlakirjaemissiooni, et kiirendada äri kasvu Saksamaal, Põhjamaades ja USAs," lisas ta.

Mai lõpus rääkis Alamäe Äripäevale antud intervjuus, et senine töö sillutab teed börsile minekuks – kui see mõte peaks tulema, on teatud usaldussuhted loodud. "Usalduse ehitamine jae- ja institutsionaalsete investorite seas on ikka väga-väga pikk protsess. Ja nii me oleme seda kaks ja pool aastat teinud. See tähendab seda, et me iga kvartal jagame oma majandustulemusi, kommenteerime neid, me anname prognoose, täidame prognoose," ütles ta siis Äripäeva raadio hommikuprogrammis.

Olulisemad sündmused Saksamaal ja USAs

Mulluseid majandustulemusi kommenteerides nimetas Alamäe möödunud aastal olulisemate sündmustena tütarettevõtte asutamist ja tegevuse laiendamist Saksamaal ning pilveteenustele spetsialiseerunud tarkvaraettevõtte Dev9 omandamist USAs.

"Tegime eelmisel aastal Saksamaal ja USAs äri kasvatamiseks märkimisväärseid investeeringuid. Prognoosime, et 2019. aastal moodustavad just Saksamaa, USA koos Põhjamaadega suurima osa meie kasvust," ütles Alamäe.

Tuginedes Dev9 pikaajalisele kogemusele, on Nortal asunud investeerima pilveteenuste pakkumisse ka Euroopas, käivitades käesoleval aastal pilveteenuste kompetentsikeskused (Cloud Centres of Excellence) Vilniuses ja Helsingis.

Töötajaid tuli juurde samas suurusjärgus

Eelmisel aastal kasvas 35% ka Nortali töötajate arv. Seoses kiire töötajate arvu kasvuga tegi ettevõte möödunud aastal olulisi investeeringuid ka uutesse kontoripindadesse Belgradis, Vilniuses, Helsingis, Oulus, Stockholmis ja Seattle'is.

Tuues esile 2018. aasta olulisi projekte, nimetab Alamäe läbimurret Soome ja Araabia Ühendemiraatide tervishoiussektoris, uusi projekte Saksamaal ning e-kaubanduse projektide mahu märkimisväärset kasvu Põhjamaades ja USAs.

Eestis alustas ettevõte suurprojekti, et luua sotsiaalkindlustusametile järgmise põlvkonna proaktiivsed e-teenused ning rajada uus infosüsteem.

Eelmisel aastal edukalt käivitatud klienditeenuste seas mainis Alamäe ka Soome maksuameti suurprojekti, mis mõjutab kõiki Soome maksumaksjaid. Pärsia lahe piirkonnas viis Nortal mullu lõpule esimese etapi projektis Omaani sultanaadi rahandusministeeriumile, mis võimaldab käibemaksu kogumise. Samuti tegeleb ettevõte Omaani sultanaadi tööjõuministeeriumi immigratsioonitoimingute automatiseerimisega.

Grupi struktuuri lihtsustamiseks viib ettevõte 2019. aasta juunis lõpule Nortal Group ASi (NG, omab 100 protsenti Nortal ASi aktsiatest) ja Nortal Group Holding ASi (NGH, omab 100 protsenti NG aktsiatest) ühendamise.

Hetkel kuum