• Jaga lugu:

  Eesti ja Airbus kohtuvad regulaarselt – kas loota on tootmisüksust?

  "Tööstusuudised eetris" keskendub lennundusele. Ettevõtlusminister Andres Sutt kohtus juuni alguses Pariisis lennukitootja Airbus asepresidentidega. Tegemist oli järjekorras juba kolmanda kohtumisega, mille eesmärk oli arutada koostöövõimalusi.

  Kohtumisel saadi kokkulepe järgmiseks kohtumiseks, mis peaks toimuma juba sellel sügisel, kuid siis juba Eestis. Samuti võib just sellel kohtumisel avaneda paljudele ettevõtetele võimalus kohtuda lennukitootja esindajatega otse. Millised on Eesti ja Airbusi ühised plaanid ning millised on järgmised sammud? Kas võime loota, et Airbus toob mõne oma tootmisüksuse Eestisse? Millised ettevõtted sellest kõige rohkem võidaksid?

  Eesti ja Airbusi regulaarseid kohtumisi ja edasisi plaane lahkavad saates samuti Pariisi kohtumisel osalenud Eesti lennundusklastri juht Kristo Reinsalu ja kohtumist ette valmistanud EASi välisinvesteeringute äriarendusjuht Raido Lember. "Kui tuua Eestisse üks Airbusi üksus, siis see võib võtta ABB-ga sarnase kuju," märgib Lember intervjuus.

  Saadet juhib Harro Puusild.

  Saadet toetavad Radius Machining ja Hansavest.

  Eesti ja Airbus kohtuvad regulaarselt – kas loota on tootmisüksust?
  • 28.06.2021
  • Tööstusuudised eetris
  Eesti ja Airbus kohtuvad regulaarselt – kas loota on tootmisüksust?
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum