• Jaga lugu:

  Karm taaskäivitus surub krüptoturu põranda alla

  Krüptoraha ei saa keelustada ega karmilt reguleerida, sest liigse surve korral saavad e-rahade pakkujad ja vahendajad ärikeskkonda kiiresti vahetada, mistõttu oleks mõistlik keelamise asemel panna paika täpsemad krüptovaluuta reeglid ja muuta nii Eesti finantstehnoloogia globaalseks liidriks, ütles Eesti Krüptoraha liidu eestvedaja Asse Sauga Äripäeva raadio hommikuprogrammis. 

  Sauga nentis, et Eesti krüptovaldkonnas on kord mõneti käest ära. Eilses Ekspressis avaldatud intervjuus Rahapesu andmebüroo (RAB) juhi Matis Mäekeriga toodi välja, et Eestis tegutseb moel või teisel krüptovaluutaga 400 ettevõtet. „Neist umbes kümnendik on läbipaistavad ja tõsiselt võetavad turuosalised,“ nentis Sauga raadiointervjuus. 

  Samas rõhutas Sauga, et RABi juhi avaldus tuli Eesti Krüptoraha Liidule külma duššina. „Praegu tahetakse ühest äärmusest teise liikuda. See on minu arvates väga vale,“ ütles Sauga. Tema sõnul on praegu mitmed krüptoärile keskenduvad tipp-finantstehnoloogia ettevõtted valimas enda peakontorile asukohta. 
  „Nad kaaluvad hetkel Eesti ja Leedu vahel,“ sõnas Sauga. Kui nüüd peaks RABi ettepanek läbi minema ja toimub täielik karmimatel tingimustel tegevuslubade ümbervaatamine, siis valivad juhtivad krüptoärid endale peakorteri asukohaks Vilniuse. „Selline otsus tooks väga palju kahju, sest meil arukate otsuste tulemusel kasvada paari aastaga Singapuri või Londoni mastaabiga finantskeskuseks,“ väitis Sauga. 

  Tema sõnul on Eesti Krüptoraha Liit valmis tegema nii RABi, finantsinspektsiooni kui ka rahandusministeeriumiga iga külgselt koostööd, et luua Eestile korralikud krüptoreeglid, mis vahetaks välja praeguse liiga kohmaka ja pealiskaudse seadusandluse. 
  „Siin peavad nii ettevõtjad kui ka regulaatorid ühiselt looma reeglid, mis aitaksid Eestil krüptoturu arengust osa saada. Lihtsalt ära keelates jääme sellest rongist paratamatult maha,“ tõdes Sauga. Seejuures tuletas ta meelde, et krüptoturg ei mahu praeguste finantsturureeglite jäika raamistikku. „Surudes krüptoturgu sinna jäika raami, surutakse see ainult põranda alla. Krüptoraha ei kao kunagi,“ kinnitas Sauga. 

  Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
   Telli Äripäev
   Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
   Jaga lugu:
  • Hetkel kuum