Teadlane Erik Puura: väldin sõna “rohepööre”

    Me loodame liiga palju sellele, et eraettevõtlus paneb energeetikas ise kõik asjad stiihiliselt ise paika, rääkis Äripäeva raadio saates “Kuum tool” geoloog Erik Puura.

    Riigil peaks olema plaan, millises mahus millist taastuvenergiat toota ja salvestada, et tagada korraga varustuskindlus, taskukohane hind ja keskkonnasõbralikkus. Selle asemel ägavad aga valdkonna pikaajalised arendused bürokraatia küüsis, rääkis Puura.

    Puura sõnul vajavad paljud teemad hoiakute muutust, mistõttu ei kasuta ta juba kuu aega sõna “rohepööre”. “Ütlen selle siinkohal välja. See tekitab segadust, ei saada aru, mis asi see on ja sellele võib juurde luua negatiivset kujundit ja nii on läinud ka Eestis,” rääkis teadlane, kelle sõnul on kõige olulisem mõista, et peaksime jätma järeltulevatele põlvedele parema keeskkonna. 

    “See ei ole mingi kiire pööre, vaid inimkonna ees seisev vajadus teha muutusi. Ma ei seo seda tähtaegade või normidega. Kui me ei alusta seda 10 või 20 aasta jooksul, siis 50 aasta pärast on asjad väga halvasti. Keegi peab alustama.”

    Saates tuli juttu sellest, kuidas muuta Eestis hoiakuid säästliku elu ja taastuvenergia suhtes, et arendajad saaksid pikaajalisi garantiisid, sellest, millisel säästmisel on mõte ja millisel mitte; mida me oleme teinud seni hästi, kas CO2 kvoodil on mõte ja kas Eesti energiaportfellis peaks olema ka tuumajaam. Erik Puuraga vestles Äripäeva ajakirjanik Neeme Korv.

    Pildil Erik Puura. Foto: Raul Mee

    • Kuum tool
    • 19.09.2022
    KIIRUS:
    Teadlane Erik Puura: väldin sõna “rohepööre”
  • Hetkel kuum