Paljudes suhetes vohava majandusvägivalla juhtumid lähevad tihtipeale kõige julmemaks hetkedel, mil ohvrid annavad sisse lahutuse avalduse või püüavad suhtest väljuda, ütles uuriva toimetuse ajakirjanik Katariina Krjutškova. „Kuigi see võib aastaid aega võtta, siis lõpuks lööb selline julm lõppmäng siiski õhu puhtaks.“
Kuid mitte alati. Krjutškova tõi välja, et mõnikord survestatakse partnereid edasi ka pärast lahkuminekuid, näiteks laste elatisrahade mitte maksmise kaudu. Ta lisas, et tihtipeale käib finantsvägivallaga käsikäes ka verbaalne ja ka füüsiline vägivald.
Majandusvägivallast lugusid kirjutanud Äripäeva börsitoimetuse ajakirjanik Anu Lill tõi saates välja peamised ohumärgid, mille järgi ära tunda, et partner võib osutuda vägivaldseks. Lill on suhelnud paljude naistega, kes on olnud majandusliku vägivalla ohvrid. „Paljude juhtumite ühiseks jooneks on see, et mees on muutunud vägivaldseks naise raseduse ajal ehk kõige haavatavamas olukorras,“ rääkis ta.
Äripäeva uudiste ja uuriva toimetuse juht Viivika Rõuk tõi saates esile ka probleemi, et on ka mehi, kes kannatavad majandusliku vägivalla all. Näiteks teadis Rõuk rääkida juhtumitest, kus mehed on maksnud laste elatisrahasid, kuid naised pole raha laste heaolu jaoks kasutanud. Või siis on mehi pandud olukorda, kus nad on sunnitud kinkima naistele kalleid asju ja pandud tundma, et kui nad seda ei tee, ei ole nad õiged mehed.
Kuula saatest pikemalt, kuidas majanduslikust vägivallast välja tulla.
Veel kuuleb saatest korduvalt karistatud kelmist Marek Tammest, kelle vastu on alustatud kolmandat kriminaalmenetlust, samuti Oliver Kruuda väidetavast elupaigast Iirimaal ja tööstusettevõtte Graanul Investi hiljutisest suurtehingust.
Saates olid Viivika Rõuk, Katariina Krjutškova, Marge Väikenurm ja Eliisa Matsalu.
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.