• Jaga lugu:

  Riigikogu liikmele kõrgem palk: presidendi pakkumine saab puid alla

  President Kersti Kaljulaidi meelest võiksid riigikogu liikmed saada suuremat palka, mis aga paneks võistlema avaliku ja erasektori. 
  Nimelt teatas president sel nädalal riigikogu avaistungil, et peale õpetajate, päästjate, kultuuritöötajate ja kõigi teiste palkade tõstmise peab ka riigikogulaste palganumber kasvama – et see oleks neli, mitte kolm keskmist palka. 
  „Minu meelest on presidendi lause täiesti ebaõnnestunud,“ ütles ajakirjanik Koit Brinkmann, leides et ei saa kõrvutada päästjaid-kultuuritöötajaid riigikogu liikmetega, kelle aastatulud ulatuvad 50 000 euro juurde. 
  Aga miks Kaljulaid selle mõttega üldse välja tuli? „Võib-olla tal on tunne, et riigikogus võiks olla inimesed, kes praegu ei taha sinna minna, sest saavad erasektoris rohkem palka,“ arvas toimetaja Viivika Rõuk.
  Sel juhul on ajakirjanik Katariina Krjutškova hinnangul Kaljulaid valel teel. „Avaliku sektori ülesanne ei ole palgarallis osaleda.“
  Saates oli samuti teemaks KredExi ja Porto Franco kurikuulus salajane laenuleping, kuidas endine kohtutäitur oma pahategudega uurijatele silma jäi, riigikogulaste aeglus majandushuvide deklaratsioonide täitmisel ja kuidas riik raiskas koroonakriisi tippajal raha.
  Stuudios olid Pille Ivask, Viivika Rõuk, Katariina Krjutškova, Marge Väikenurm ja Koit Brinkmann.

  Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
   Telli Äripäev
   Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
   Jaga lugu:
  • Hetkel kuum