Artikkel
  • Kuula
    Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

    Siemensi tugevused on pikaajalised traditsioonid, jätkusuutlikkus ja uuendusmeelsus

    Üle 160 aasta tagasi loodud tehnoloogiaettevõte Siemens tegutseb enam kui 190 riigis. Eestis 1994. aastal tegevust alustanud Siemensi eesmärgiks on täna keskkonnateadlikkuse tõstmine ja energiasäästlikkus läbi innovaatiliste toodete, intelligentsed infrastruktuurilahendused ning kvaliteetne tervishoid.

    „1994-2009. aastani töötasime Eestis iseseisva tütarettevõttena, kuid täna oleme ametlikult Siemens Osakeyhtiö Eesti filiaal, mis aitab meil töötada kontsentreeritumana ning olla paindlikumad ja kliendile lähemal,“ selgitab filiaali tegevjuht, 19 aastat Siemensis töötanud Ats Alupere, kellest sai eelmisel aastat ettevõtte neljas Eesti juht.
    Siemens Osakeyhtiö Eesti filiaali tegevusvaldkonnad on jagatud nelja sektorisse – tööstus-, energeetika-, meditsiinitehnika ja linnade infrastruktuuride lahendused.
     
    Energiasektori põhisuunad on energia tootmine, ülekanne ja jaotus, taastuvenergia, jõu- ja jaotustrafod, releekaitse- ja telemaatikaseadmed, automaatika ning gaasi- ja auruturbiinid. Tööstus on suunatud protsessiautomaatikasüsteemide ja -seadmete, elektriajamite, madalpinge lülitus- ja jaotusseadmete ning elektriinstallatsioonitehnoloogiale. Infrastruktuuride ja linnade sektor tegeleb hooneautomaatika, turvatehnoloogia ja transpordisüsteemidega ning tervishoiusektor meditsiinitehnika ja laboratoorse diagnostikaga.
    Edukas ettevõte ei püsi ühe inimese najal
    Ats Alupere hinnangul on Siemensil  õnnestunud leida oma koosseisu  pädevad ja karismaatilised inimesed, kes on koondanud enda ümber tubli ning arenemisvõimelise meeskonna. „Firma ei saa jätkusuutlikult püsida vaid ühe inimese najal, lisaks tugevale juhile on vajalikud ka  kompetentsed insenerid, kogemustega müügiinimesed ning edukad partnerid.“
    Ta toob näiteks, et Siemensi Eesti neljast tegevjuhist pole keegi olnud väljastpoolt määratud ja ettevõtte protsessidest ning ajaloost mitteteadlik inimene. „Kõiki meie juhte saab meeles pidada ainult hea sõnaga – sisekriise meie majas olnud pole, õhkkond on olnud hea ning meeleolu töine.“
     
    Kui Siemens Eesti turul alustas, tegelesid ettevõtte müügiinimesed suures osas ise tellimuste tegemise, lao haldamise ja kauba transpordiga. Täna on müügitegevus optimeeritud – ettevõtel on  e-business keskkond, vajadus kohaliku lao järele puudub ning paljudele standardtoodetele üksikpäringute tegemise asemel on lepingulistel partneritel ligipääs firmakohastele hindadele, toodete tarneaegadele ning laoseisule Saksamaal. Sõltuvalt tellimuse iseloomust on võimalus valida ise transpordiviis. See on mugav, kiire ja optimaalne viis mõlemale osapoolele andes võimaluse inseneridel ja müügimeestel tegeleda rohkem keerukamate individuaalsete lahendustega. 
    „Meie jaoks on kvaliteedi ja usalduse märgiks äritehingute läbipaistvus, mille kohta kehtib üle maailma üks ja sama reeglistik, milles korruptsioonil ja altkäemaksudel pole mingit õigustust. Iga Siemensi töötaja teab, et tema selja taga seisab kindlate tõekspidamiste ja veendumustega vastutustundlik ettevõte ning asju tuleb ja ka saab ajada puhta südamega. Kindel ja läbimõeldud eetikareeglistik kergendab otsuste tegemist ja teeb lihtsamaks „ei“ ütlemise, kus vaja“ räägib Alupere.
    Lisaks pöörab Siemens suurt tähelepanu spetsialistide tehnilisele koolitusele ning töötajate sotsiaalsete oskuste arendamisele nõustava müügi- ja läbirääkimisoskuste valdkonnas. Alupere sõnul pole tänapäeva noortel eriti võimalust tasapisi kasvada koos ettevõtte ja turuga nagu 90ndate keskpaigas. Iga inimene, nii müügimees kui assistent, esindab oma ettevõtte nägu ning peab olema eelnevalt enne vastutusrikkasse situatsiooni sattumist vastavalt koolitatud.
    Tähtis roll igapäevases töös on meie koostööpartneritel. Näiteks tööstuse ja linnade infrastruktuuride sektoris on juba aastaid hästi toimiv Partnerite sertifitseerimise programm. Programmiga saavad ühineda Siemensile sarnaste väärtushinnangutega ja oma arengusse keskmisest rohkem panustavad ettevõtted, kes sihipäraselt ja kindla kava järgi oma insenere  ja ka teisi töötajaid koolitavad ning lõpuks ka Siemens AG auditeerimise läbivad. Ametliku partneri staatus on usaldusväärsuse ja kompetentsuse tagatiseks nii Siemensile kui ka meie klientidele.
    Kollektiivi liitmiseks on filiaali juhataja sõnul kindlasti vajalikud ka ühised ettevõtmised väljaspool tööaega ning nii on Siemens korraldanud mitmeid aastaid oma meeskonnale ühiseid väljasõite suusanõlvadele, samuti on heaks traditsiooniks suvepäevad ning jõulupeod nii endale kui ka töötajate lastele. Juba päris algusest, 1995. aastast on nii oma töötajate kui ka klientide seas tuntud ja tunnustatud sündmuseks detsembrikuus toimuv pidulik Siemensi jõuluvastuvõtt.
    Tulevik toob kaasa põnevaid rohelisi ja keskkonnasäästlikke projekte
    Uus Euroopa Liidu keskkonda puudutav rahastusperiood toob Ats Alupere sõnul tõenäoliselt kaasa veel rohkem energiasäästuga seotud projekte nagu biomassi, tuuleenergia, jäätmekäitlusenergia, raudteetranspordi ja infrastruktuuride arendusi, samuti Smart Grid ehk targa elektrivõrgu, elektritranspordi ning meditsiinivaldkonna infrastruktuuri lahendusi.
     
    Siemens on kogu maailmas  ja ka Eestis esirinnas mitmete uuenduslike energiasäästlike ning innovaatiliste lahendustega, mis lihtsustavad inimeste tööd, säästavad aega ja raha. 
    2009. aastal avas Siemens Eestis esimese hooneautomaatika A-klassi standardile vastava büroohoone, kuhu paigaldatud tehnosüsteemid toimivad ühtselt ning valgustust, kütet, jahutust ja ventilatsiooni juhitakse maksimaalse energiasäästu saavutamiseks kellaajast ning inimeste individuaalsest kohalviibimisest lähtuvalt. Tänapäevase rongide liikumise jälgimis- ja turvangusüsteemi lõi Siemens Koidula piirijaamale, kus uus juhtimissüsteem välistab oluliselt inimfaktorist tulenevate vigade tagajärjel ohtlike olukordade tekkimise ning vajab vähem ekspluatatsiooni- ja hooldekulusid.
    Mõned aastad tagasi sai Eesti Kohtuekspertiisi Instituut Siemensilt esimeste kohtumeditsiinikeskuste seas Euroopas oma käsutusse kompuutertomograafi ja magnetresonantskujutise aparaadi, mis võimaldavad senisest kiiremini teostada kriminalistikas vajalikke protseduure ja tuvastamisi. Samuti lööb Siemens kaasa Soome ja Eesti vahele loodud alalisvooluühenduse EstLink2 rajamisele, projekteerides, tarnides, paigaldades ja häälestades projekti energiatõhusad muundurjaamad. Energiatõhusad kõrgepinge alalisvoolu ülekandesüsteemid, mis edastavad suuri elektrienergiakoguseid väikeste kadudega, on osa Siemensi keskkonnaportfellist.
     
    „Väga palju oleme teinud ja teeme ka tulevikus koostööd Eesti ülikoolidega ning loomulikult kohalike ettevõtetega nii energia-, tööstuse, infrastruktuuri kui ka meditsiini valdkonnas,“ ütleb Ats Alupere, tuues näiteks Siemensi osalusel ehitatud Viru Keemia Grupi kaevanduste ajamitesüsteemid ja Petroter I ja II tehaste automaatikasüsteemid, Peetri Selveri energiasäästlikud lahendused, Orica Eesti Sirgala lõhkeainetehase juhtimisautomaatika, kümned alajaamad elektrivõrkudele, Väo Elektrijaama juhtimisautomaatika, mitmed angiograafid, kümned röntgenseadmed haiglatele ning  laboritehnika ja analüsaatorid haiglalaboritele.
    Siemens on enam kui 160 aastat seisnud tehnoloogia arengu, uuenduste, kvaliteedi, usaldusväärsuse ja rahvusvahelise esindatuse eest. Ettevõte on maailma suurim keskkonnatehnoloogia, „roheliste“ toodete ja teenuste pakkuja,  kontserni käive on 76 miljardit eurot aastas ning töötajate arv 362 000.
    Siemensi käive Soomes ja Baltikumis on  305 miljonit eurot ning inimeste arv 660, neist Eestis töötab 47. Lisaks Siemens Osakeyhtiö'le tegutsevad Eestis Siemens osalusega ettevõtted: Oy Osram AB Eesti filiaal, BSH Home Appliances AB Eesti filiaal ja SIA Baltic Premier Partners Eesti filiaal.
     
  • Hetkel kuum
Karmo Tüür: kuriusklikkus saadab ökosurma
Rohepööre on viinud ususõjani, mille ohvriks võivad langeda ettevõtted või koguni majandusharud, kirjutab poliitikavaatleja ja väikeettevõtja Karmo Tüür Äripäeva essees.
Rohepööre on viinud ususõjani, mille ohvriks võivad langeda ettevõtted või koguni majandusharud, kirjutab poliitikavaatleja ja väikeettevõtja Karmo Tüür Äripäeva essees.
Investeerimine ja surm: pärandamise maksunüanssidest välismaa kinnisvara konksudeni Kahjumliku investeeringu pealt tuleb maksta tulumaksu
“Isegi hea tervisega investorile ei tee paha, kui nende asjade peale mõelda,” arvab kõhedaks tegevate surma ja pärandamise teemade kohta maksuekspert Ranno Tingas.
“Isegi hea tervisega investorile ei tee paha, kui nende asjade peale mõelda,” arvab kõhedaks tegevate surma ja pärandamise teemade kohta maksuekspert Ranno Tingas.
Articles republished from the Financial Times
Reaalajas börsiinfo
Myraka ettevõtlusblogi: Ford Transit gloria mundi
Äripäeva toitlustusettevõtjast kolumnist Myrakas müüs maha teda truult teeninud vanaldase Ford Transiti ning mõtiskleb selle kõrvale ausa väikeettevõtluse võimatuse üle.
Äripäeva toitlustusettevõtjast kolumnist Myrakas müüs maha teda truult teeninud vanaldase Ford Transiti ning mõtiskleb selle kõrvale ausa väikeettevõtluse võimatuse üle.
Gasellid
Kiiresti kasvavate firmade liikumist toetavad:
Gaselli KongressAJ TootedFinora BankGBC Team | Salesforce
Metallitööstus sunnib end raskel ajal vastu võtma iga töö
Ekspordile suunatud Viljandimaa metallitööstusettevõte Metest tunnetab praegu kõige raskemat aega. See tähendab, et enam ei saa valida tehtavat tööd, vaid vastu tuleb võtta kõik pakutav.Kuigi praegu valitseb majanduslikult keeruline aeg, kavatseb Metest Steel siiski kindlalt laieneda.
Ekspordile suunatud Viljandimaa metallitööstusettevõte Metest tunnetab praegu kõige raskemat aega. See tähendab, et enam ei saa valida tehtavat tööd, vaid vastu tuleb võtta kõik pakutav.Kuigi praegu valitseb majanduslikult keeruline aeg, kavatseb Metest Steel siiski kindlalt laieneda.
Eesti üks paremaid juhte: uhke tunnistada, et olen palju vigu teinud “Juhi juttude” värskes saates Annika Arras
"Olen elus nii palju vigu teinud, seda on uhke tunnistada," ütleb saates selle aasta parima juhi konkursi üks finaliste, Miltton New Nordicsi juht Annika Arras. "Mingites asjades läbipõrumine on hädavajalik."
"Olen elus nii palju vigu teinud, seda on uhke tunnistada," ütleb saates selle aasta parima juhi konkursi üks finaliste, Miltton New Nordicsi juht Annika Arras. "Mingites asjades läbipõrumine on hädavajalik."
Karmo Tüür: kuriusklikkus saadab ökosurma
Rohepööre on viinud ususõjani, mille ohvriks võivad langeda ettevõtted või koguni majandusharud, kirjutab poliitikavaatleja ja väikeettevõtja Karmo Tüür Äripäeva essees.
Rohepööre on viinud ususõjani, mille ohvriks võivad langeda ettevõtted või koguni majandusharud, kirjutab poliitikavaatleja ja väikeettevõtja Karmo Tüür Äripäeva essees.
Tesla plaan keskenduda odavamatele sõidukitele kergitas aktsia hinda
Tesla avaldas eile plaani, mille kohaselt hakatakse tootma soodsamaid sõidukeid juba selle aasta lõpus. Tootmine hakkaks toimuma olemasolevates tehastes, mis lööb plaani segamini seoses Mehhikosse ja Indiasse kavandatavate uute tehastega. Pärast seda teadet on Tesla aktsia hind hakanud taas tõusma.
Tesla avaldas eile plaani, mille kohaselt hakatakse tootma soodsamaid sõidukeid juba selle aasta lõpus. Tootmine hakkaks toimuma olemasolevates tehastes, mis lööb plaani segamini seoses Mehhikosse ja Indiasse kavandatavate uute tehastega. Pärast seda teadet on Tesla aktsia hind hakanud taas tõusma.
Robotit arendav Eesti idufirma kaasas 1,5 miljonit eurot
Eesti idufirma 10Lines kindlustas 1,5 miljoni euro suuruse investeeringu, et laiendada tegevust Ameerika Ühendriikides.
Eesti idufirma 10Lines kindlustas 1,5 miljoni euro suuruse investeeringu, et laiendada tegevust Ameerika Ühendriikides.
Savisaare sõnul oli tema Tallinna tööots rohkem hobi
Tallinna linnainkubaatorilt 1500 eurot kuus tasku pistnud Erki Savisaare jaoks oli tegemist niisama lihtsa tuluga, mille jaoks vaeva ei pidanud nägema ja mis tema vallajuhi tööd ei seganud.
Tallinna linnainkubaatorilt 1500 eurot kuus tasku pistnud Erki Savisaare jaoks oli tegemist niisama lihtsa tuluga, mille jaoks vaeva ei pidanud nägema ja mis tema vallajuhi tööd ei seganud.