Lidli ootus, laenuga ehitatud maantee ja ettevõtja hirm Venemaa ees

19. veebruar 2018, 07:00
Aivar Hundimägi
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180218/BROADCAST/180219814/AR/0/AR-180219814.jpg

Eelmisel nädalal tähelepanu pälvinud sõnum, et riigil pole raha Mäoni ulatuva Tallinna-Tartu maantee lõigu ehitamiseks ja seetõttu tehakse järeleandmisi kvaliteedis, saab järelkaja tänases Äripäeva raadio hommikuprogrammis.

Stuudios oli külas Trev 2 juhatuse esimees Sven Pertens, kelle hinnangul ei ole see probleem, kui tee ehitamisel jäetakse esialgu üks kiht betoonkatet panemata. Küll aga tahaks ta, et riik hakkaks taas kasutama rohkem kütuseaktsiisi laekumisi teede korrashoius. Hiljem tõdes majandusminister Kadri Simson eetris, et Pertensi ettepanek vääriks kindlasti kaalumist. Samuti märkis minister, et kui tee-ehituseks jääb raha puudu, ei välista valitsus laenuvõtmise võimalust, sest seda teevad ju ka teised Euroopa riigid.

Lisaks tuli jutuks Eesti kaupmeeste ärevus peagi saabuva Lidli pärast. Stuudios käis sellest rääkimas Selveri juhatuse liige Kristi Lomp, kes märkis, et möödunud nädala avaldused sel teemal on ilmselgelt ennatlikud ja vara on veel ennustada kellegi lahkumist turult. Küll aga märkis ta, et Selver tunneb ennast üsna rahulikult, sest on aastaid pidanud harjuma ja arvestama uute kettide tulekuga. Samuti kommenteeris Lomp, mida tema arvab kaupluste konsolideerumisest.

Julgeolekuekspert Ivo Juurvee rääkis Venemaalt tulenevalt ohtudest ja kas ettevõtjad ikka peaks muretsema idanaabri jurues käies, et neid ootamatult spiooni pähe kinni võetakse.

Peale selle tulid jutuks möödunud nädala ja saabuva nädala olulisemad börsiteemad, millest andis ülevaate Äripäeva börsitoimetuse juht Juhan Lang.

Hommikuprogrammi stuudios olid Aivar Hundimägi ja Kadri Põlendik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. February 2018, 09:10

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing