Priit Pokk • 14. september 2018 kell 8:00

Kas töö on elu mõte?

Tiina Saar-Veelmaa ja Peeter Koppel  Foto: Andras Kralla

Ei. Nii väidab SEB analüütik Peeter Koppel tänases "Kuuma tooli" saates, kus tulebki juttu nii töö kui ka laiemalt ettevõtluse mõttest.

"Päris kindlasti mitte. Kui ma alustasin juba sellega, et ühiskonna mõte ei ole majandus, siis ei saa ka indiviidi tasandil olla töö elu mõte. Elu mõtet võiks ikkagi otsida natukene kõrgematest ja parematest sfääridest," lausus Koppel. "Inimene on natuke keerulisem olevus. Tegemist ei ole - vabandust väljenduse eest - roboahviga.“

Koppel ning teise saatekülalisena karjäärinõustaja ja tööõnne spetsialist Tiina Saar-Veelmaa vastasid seekord küsimuste asemel erinevatele saatejuhi väidetele kasumi, töökeskkonna, tööõnne ja töökultuuri kohta ning vastavalt kas nõustusid, vaidlesid vastu või täiendasid neid.

"Ma pakuksin töö asemel sõna eneseteostust, et üldse inimesed mõtleksid mitte tööst tööliseks olemisest, vaid sellest, mis on minu eneseteostus," täiendas Saar-Veelmaa töö mõtte edasiarendusena.

Tööõnne valem peitub tema sõnul selles, et inimesed saaksid teiste elukvaliteeti parandada, et nende tegevusest jääks mingi jälg ning et nad saaksid realiseerida enda andeid ja unistusi.

Pikemalt seda, mida arvasid saatekülalised kasumile orienteeritusest, kas potililled suudavad kompenseerida toksilisi suhteid ning kas töötaja võiks ka olla omanik, kuuleb juba saatest. Saatejuht on Priit Pokk.

Hetkel kuum