21. september 2018 kell 4:00

Coop tõstab tänavu palka 10–15 protsenti

Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimees Jaanus Vihand  Foto: Andras Kralla

"Kui tahame, et meie inimesed püsivad siin, armastavad seda riiki ja seisavad selle eest ega põgene igal võimalusel siit minema mitte puhkusele, vaid päriselt elama, siis selleks peab elatustase tõusma," ütles Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimees Jaanus Vihand Äripäeva raadio hommikuprogrammis, kelle sõnul kasvab nende ettevõttes sarnaselt eelmistele aastatele tänavugi töötasu keskmiselt 10–15 protsenti.

Lisaks rääkis Vihand, kuidas tema hindab sotsiaalministeeriumi pingutust hakata maksma Ida- ja Kagu-Eestis töökohtade loomise toetust ning miks Coop otsustas alustada innovatiivsete toidukappide projektiga ja kui kaugele on sellega praeguseks jõutud.

Samuti käis külas sotsiaalministeeriumi tööala asekantsler Sten Andreas Ehrlich, kellega arutasime sotsiaalministeeriumi neljapäeval teatatud plaanist hakata Ida- ja Kagu-Eestis toetama uute töökohtade loomist selliselt, et makstakse tööandjale kinni 50% palgakulust. Mis selle eesmärk on, mis see kaasa toob ja mida arvavad sellest ettevõtjad?

Hommikuprogrammi vedasid Eliisa Matsalu ja Ken Rohelaan.

Hetkel kuum