Äripäev • 12. november 2018 kell 10:10
Suurem osa Eesti e-teenuste pakkujatest peaks detsembris olema uueks ID-kaardiks valmis, kuid mitte kõik, leiab riigi infosüsteemi ameti eID valdkonnajuht Margus Arm.  Foto: Postimees/Scanpix

E-teenuste pakkujad valmistuvad uueks ID-kaardiks

Detsembris hakkavad kehtima uued ID-kaardid, mida seni on teenusepakkujad katsetanud. Tagasiside põhjal ollakse veel pigem testimise faasis, kuid suuremad e-teenuse pakkujad on üleminekuks valmis, ütles Äripäeva raadio hommikuprogrammis riigi infosüsteemi ameti eID valdkonnajuht Margus Arm.

Eestis on ligikaudu 5000 e-teenust, kus saab kasutada ID-kaarti või mobiil-IDd. Nendest ligi 2000 pakub erasektor. Armi sõnul peaksid detsembri alguseks olema uute ID-kaartide kasutuselevõtuks valmis enamus suuremaid e-teenuse pakkujaid nagu finantssektor, tervishoid ja justiitsvaldkond. Samas lisas Arm, et senini ollakse veel testimise faasis, mistõttu detsembriks ei pruugi 5000 e-teenusest kõik veel töötada.

Kuigi uute ID-kaartide üleminekuks on riigi infosüsteemi amet jaganud alates jaanipäevast ka testkaarte, soovitab Arm võtta testkaarte endiselt ka neil, kes seda ei ole teha jõudnud.

Samuti rõhutas Arm, et vaatamata uue ID-kaardi tulekule ei muutu vanad tuvastusvahendid kehtetuks, vaid neid saab kasutada vastavalt kehtivusaja lõpuni.

Stuudios käis veel Nordica juhatuse esimees Hannes Saarpuu, kellelt uurisime, miks otsustas Nordica sulgeda kolm lennuliini ning mis plaanid on lennufirmal oma liinivõrguga lähitulevikus.

Lisaks tegime kokkuvõtte Riigireformi Sihtasutuse kolmes osas avalikustatud ettepanekutest riigi reformimiseks ja rääkisime sellest, millised ettepanekud võiksid olla prioriteetsed.

Hommikuprogrammi vedasid Aivar Hundimägi ja Ken Rohelaan.

Hetkel kuum