Äripäev • 23. november 2018 kell 8:53
Eesti Krüptoraha liidu üks asutajatest Asse Sauga  Foto: Andres Haabu

Asse Sauga: üks bitcoinivõrk võib välja surra

Krüptovarainvestorite suurim oht on see, et üks kahest bitcoinivõrgust võib kiiresti välja surra, ütles krüptovara liidu juht Asse Sauga Äripäeva hommikuprogrammis.

Viimase, 15. novembril alanud kukkumise põhjuseks oli Sauga sõnul bitcoin cashi kaevandajate kogukondade vaheline tüli. "Sõja tulemusena tekkis palju segadust ja ebakindlust ka üldisel turul, mille tulemusena oli ka suurem müügilaine." Lisaks sellele tugevnesid regulaatorite hoiatused, mis andsid hinnalangusele hoogu juurde.

Hoolimata krüptovarade suurele hinnalangusele on Asse Sauga endiselt optimistlik. "Väga suur töö käib endiselt edasi ning tagatubades tegeletakse tehnoloogiaga," ütles Sauga. Hind ja turu kõikumine arendajaid Sauga sõnul niivõrd ei huvita ning kogukonna tugevuse ning erinevate platvormide kallal töötatakse jätkuvalt edasi.

Sauga tõi välja, et krüptovarade hind ei ole kogu aeg kukkunud, vaid novembri keskel alanud langusele eelnes mitmekuine stabiilne periood. "Nii stabiilne, et ka institutsionaalsed investorid on hakanud krüptovarade vastu üha suuremat huvi tundma."

Mis võib krüptovarade turul edasi juhtuda, saab kuulata Äripäeva hommikuprogrammist.

Veel tehti kokkuvõte sel nädalal maailma finantsturgudel toimunust ja toimuma hakkavast börsikaupleja Ivar Mäega.

Autolevi plaane tutvustas Autolevi asutaja Tauri Kärson. Ning miks pilluvad ettevõtjad kriitikanooli RIKi, käis rääkimas Äripäeva ajakirjanik Pille Ivask.

Hetkel kuum