Äripäev • 1 jaanuar 2020

Tipptegijate palk, lonkav ärikultuur ja erakordne terendav kriis

Tumedad pilved on tõusmas, leidis ühes aasta Äripäeva Raadio kuulatumas saates Tavidi suuromanik Alar Tamming.  Foto: luca de polo, Scanpix/Panthermedia

Just nendele teemadele keskendusid lõppenud aasta kuulatumad saated Äripäeva Raadios. Siin on viis kuulatumat saadet aastal 2019.

1. Kuum tool: Eesti ettevõtted ei oska tippjuhte tasustada

Erinevalt USA ja Euroopa firmadest on Eestis tippjuhtide tasustamise põhimõtted ebaselged ning ei lähtu ettevõtte pikaajalistest eesmärkidest. Seetõttu on osa tippjuhte ülemakstud ning kehvad tippjuhid saavad liiga kaua ametis tiksuda.

Mida tasuks õppida USA kogemusest ning kuidas aitab börsifirmade juhtide palkade ja tasustamispõhimõtete avalikustamine kaasa Eesti ettevõtete väärtuse kasvule, rääkis saates „Kuum tool“ juhtimiskonsultant Mait Raava. Saadet juhtis Aivar Hundimägi.

Kuula saadet siit:

2. Äripäev eetris: lonkavast Eesti ettevõtluskultuurist

Läinud aasta alguses andsid Äripäeva külgedel tooni lood ettevõtjatest, kes pole teinud äri kasutades kõige ausamaid võtteid. Nende tegusid lahkasid Äripäeva ajakirjanikud Jaanus Vogelberg, Kristel Härma ja saadet juhtis Allan Rajavee.

Kuula saadet siit:

3. Läbilöök: Alar Ojastu loob inimese sisemaailmast ja aususest juhi tööriistad

Uue saatesarjas käis külas tiitli Aasta Koolitaja 2018 pälvinud Alar Ojastu, kes selgitas, kuidas inimese sisemaailma mõistmine ja ausus aitavad inimesi paremini mõista, juhtida ja eesmärke saavutada. Juttu tuli ka teadusuuringutest, motiveerimisest, meditatsioonist ja aususe tehnikast circling, mis kõik juhti töös aidata saavad. Saatejuht oli Rivo Sarapik.

Kuula saadet siit:

4. Investor Toomase tund: tulemas on erakordne kriis

Saates käis külas Tavidi suuromanik Alar Tamming. Temega tuli Nassim Nicholas Talebi raamatu "Oma nahk mängus" ainetel juttu sellest, miks tuleb järgmine majanduskriis erakordne ning mis võimaldab seda juba täna ennustada. Tamming nimetab praegust olukorda depressiivseks ning rõhub vajadusele üksteist rohkem kuulata. Intervjuud suunas Indrek Mäe.

Kuula saadet siit:

5. Eetris on ehitusuudised: teadlik omanik hoidub tuleohust

Domus Kinnisvara projekteerimise osakonna projektijuht Kaili Tamm selgitas saates, kuidas hoiduda tuleohust hooneid rajades, neid ümber ehitades või neid lihtsalt majandades. Saadet vedas. Saatejuht on Lauri Leet.

Kuula saadet siit:

Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz ja Ida-Virumaal 94,6 MHz.

Kuulamislingi ja nädala saatekava leiate siit.

Hetkel kuum