"Keegi ei lähe tööle kitse panema"

Tesla aktsia on viimastel kuudel kiiresti kallinenud. Ettevõtja vastuoluline juht Elon Musk Tesla Hiina tehase avamisel.  Foto: Aly Song

Esmaspäevases hommikuprogrammis võtsime luubi alla USA elektriautode tootja Tesla, mille aktsia on ainuüksi viimase kolme kuuga kallinenud ligi 100%. Lisaks tegime juttu vilepuhumisest, mida tihti pealekaebamiseks nimetatakse.

Tesla aktsia edasisi väljavaateid ja ettevõtte viimase aja arengut kommenteerib aktsia hinna suurt tõusu varakult ette ennustanud Tesla aktsionär ja Eesti fänniklubi juht Mario Kadastik.

Kuula intervjuud temaga siit:

Äsja alanud börsifirmade tulemuste hooaja väljavaateid ning maailma finantsturgude arengut prognoosime üheskoos Swedbanki investeeringute strateegi Tarmo Tanilasega. Ta rääkis ka, kuidas pangas töötab oma investor Toomas ning kuhu ta ise investeerib.

Kuula intervjuud siit:

Uhiuuest investeerimisajakirjast rääkis ajakirja vastutav toimetaj Äripäeva börsitoimetuse ajakirjanik Indrek Mäe ning Äripäeva ajakirjande kirjastamise üksuse juht Rain Väät.

Kuula intervjuud siit:

Keda ja kuidas puudutavad vilepuhumise direktiivist tulenevad kohustused, teevad selgeks advokaadibüroo KPMG Law asutaja Risto Agur ja juhtivpartner ning KPMG Balticsi riskinõustamise ja siseauditi valdkonna juht Viljar Alnek. "Keegi ei lähe tööle kitse panema," selgitasid nad, aga teavituse kanaleid tasub luua, sest see kaitseb nii töötajaid, juhte kui ka ettevõtete omanikke.

Kuula intervjuud siit:

Hommikuprogrammi tegid Juhan Lang ja Rivo Sarapik.

Hetkel kuum