Viimase nelja aasta jooksul on alustatud Eestis umbes 25 kriminaalmenetlust, mis võiksid kuuluda Euroopa Prokuratuuri pädevusse, selgitas justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika asekantsler Kristel Siitam-Nyiri.
- Justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika asekantsler Kristel Siitam-Nyiri rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis Euroopa Prokuratuurist. Foto: Erik Prozes
Siitam-Nyiri sõnul on enamik neist pettused ja kelmused, mis on seotud Euroopa Liidu rahast antavate toetustega – sageli on tegu just põllumajanduse registrite ja informatsiooni ameti (PRIA) pettustega.
Asekantsleri sõnul ennustas Euroopa Komisjon Euroopa Prokuratuuri (EPPO) loomise ajal, et prokuratuuri pädevusse võiks kuuluda senise praktika järgi umbes 1000 asja viie aasta jooksul. Peaprokuröri Laura Codruţa Kövesi järelepärimiste põhjal sai aga järeldada, et novembri lõpus EPPO alustamisel on laual juba umbes 3000 asja.
Kuna tööpõld võib olla suurem, kui arvati, on nüüd Siitam-Nyiri sõnul mureks eelarve: planeeritud eelarvega ei pruugi hakkama saada ja peaprokurör peab läbirääkimisi Euroopa Komisjoni ja teiste ametnikega, et eelarvet suurendada.
Mis on Euroopa Prokuratuur ning miks seda vaja on, rääkis Äripäeva hommikuprogrammis justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika asekantsler Kristel Siitam-Nyiri.
Intervjueeris Priit Pokk.
Kuula intervjuud siit:
Seotud lood
Suurel osal tuleohutusülevaatuse kohuslastest on jätkuvalt ülevaatus tegemata. Päästeamet on viimasel ajal saatnud ettevõtetele hoiatusteateid. Foruse praktika näitab, et tihti pole ettevõtete juhid ja hoone haldjad kursis, millised tuleohutusnõuded peavad olema täidetud ning mis regulaarsusega tuleb seadmeid kontrollida. Valdavalt on murekohad objektidel sarnased.
Enimloetud
4
Lembit Lump: ei tohiks keegi kuri olla
5
Omanik kaebas Viimsi valla kohtusse
Hetkel kuum
Ennustab riigivõlakirjadele vähest kauplemist
Omanik kaebas Viimsi valla kohtusse
Tagasi Äripäeva esilehele