2. detsember 2016 • 2 min
Jaga lugu:

Miks eelistada keskkonnasõbralikku katust tavapärasele?

Heiki Kase  

On vaid rõõm tõdeda, et keskkonnasäästlikkuse peale mõeldakse üha enamates tootmisvaldkondades. Ammu ei ole see vaid kütuse- või toiduainetööstuse pärusmaa. Aina rohkem kogub roheline mõtteviis populaarsust ka ehitusvaldkonnas, mistõttu ei ole ainuüksi katusele värvi valimine oluline osa kattematerjali leidmisel. Tähelepanu pööratakse ka sellele, millise jälje jätab katus meie keskkonnale.

SSAB GreenCoati loodussõbralike pinnakatetega terasplekist katusematerjalide müügiga tegeleb Eestis Weckman (ESCO AS), mille edasimüüja Heiki Kase sõnul võib ka kvaliteetne ning tugev katus olla samas keskkonnasõbralik.

Mis on plekkmaterjali valikul oluline, kui hakatakse ehitama näiteks katust, angaari või kuuri?

Weckmani tootevalikus on erinevad materjalid eri tüüpi hoonetele. Valikut tuleks alustada küsimustest, kaua tahame ehitist kasutada, kas on tegemist esindushoone või abihoonega ning milline on keskkond, kus hoone asetseb. Kauni kodu ja ühiskondlike hoonete katuste, fassaadide katmiseks on meil uus GreenCoati teraspleki tootevalik. GreenCoat on tuntud terasetootja SSAB uus värvitud teraspleki tootesari, mille tootevalikust leiab kvaliteetseid plekktooteid igale maitsele ja vajadusele.

GreenCoat  

Mida GreenCoati terasplekist materjal endast kujutab?

GreenCoat on uudne värvilise teraspleki tootepere, mis on senistest keskkonnasõbralikum ja paremate tehniliste omadustega.

GreenCoat  

Mis vahe on GreenCoati materjalil ja tavalisel plekkmaterjalil?

GreenCoati materjalide pinnakattes on kasutatud tavapäraste fossiilsete komponentide asemel biotehnoloogilisi komponente. Pinde tootmisprotsess on CO2 emissiooni silmas pidades üks puhtamaid maailmas ning seeläbi vähendavad need ökoloogilist jalajälge ja aitavad kaasa rohelisemale elukeskkonnale. Samuti on parem pinnakatte kestvus, UV vastupidavus ja töödeldavus.

GreenCoat  

Kus seda ehitusel kasutada saab?

GreenCoati tootesarjas on erinevad värvitud teraspleki tooted katuse materjaliks, fassaadimaterjaliks ning vihmaveesüsteemide tootmiseks. GreenCoati värvitud plekist saab valmistada ka erinevaid kaitseplekke (veeplekid, liiteplekid, parapetiplekid ja muud).

Kust saaks huvi korral rohkem infot GreenCoati toodete kohta?

GreenCoati materjalidest toodetud katusematerjale saab osta Weckmanist või meie edasimüüjatelt üle Eesti. Ühendust võivad võtta ehitajad, majaomanikud, põllumehed, plekksepad – ühesõnaga kõik, kes vajavad kvaliteetseid plekktooteid ja mõtlevad samas keskkonnasäästlikkusele. Meie toodetega saab lähemalt tutvuda veebilehel www.weckman.ee.Vaata videot!

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt