17 jaanuar 2017

Kus paiknevad Eesti pikimad suusanõlvad?

Kiviõli Seikluskeskus  

Lund ja kõrgeid mägesid kokku segades võib juhtuda suuri asju. Jalamilt kõrgem Eesti lumine mägi on maakera nahaaluse segituhnimise tagajärjel tekkinud 90 m kõrgune Kiviõli tuhamägi – ainulaadne paik talvise meeskonnaürituse korraldamiseks.

Kõige pikemate ja laiemate mäesuusanõlvadega Eesti suusakeskus pakub tegevusi ja emotsioone, mida mujalt Eestist ei leia. Kes veel ei tea, siis viimaste aastate jooksul parimaks turismiobjektiks ja tervisespordikeskuseks auhinnatud seiklus- ja suusakeskus paikneb Tallinnast pooleteisetunnise autosõidu kaugusel ja Tartust vaid pisut kaugemal. Seega väga lähedal!

Kiviõli Seikluskeskus  

Kunstlumise vaiba all asuvast suusakeskusest leiab neli 400700 m pikkust suusanõlva, millest kaks põhinõlva on Eesti mõistes erakordselt laiad ja turvalised. Lisaks on mäel Baltikumi suurim lumepark trikitajatele, eraldi tõstukiga algajate nõlv ning piisava loodusliku lume olemasolul 2,5 km pikkuses ümber mäe kulgev murdmaasuusarada.

Kiviõli Seikluskeskus  
Saun  

Aga kui leidub veel mõni, kes suusatada ei oska? Siis on võimalik saada keskuse peahoones tegutsevast rendi- ja koolituskeskusest nii head suusad ja koolitus, et rõõm uutest oskustest ei pruugi õhtul sauna ära mahtuda. Et seda ei juhtuks, on keskuses saunu kohe rohkem. Peahoone esimesel korrusel asuvad spordiklubistiilis garderoobikappidega saunad ja kõrgeimal korrusel mäevaate, suure eesruumi ning rõduga privaatne saun. Viimane on kuni kahekümneliikmeliste seltskondade üks meelispaiku.

Mõnikord võib juhtuda, et juba enne väljasõitu läheb kontoris mäehasart talumatult suureks – siis tasub lisaks veebikaamera vaatamisele lisada kavandatavasse programmi põnev ning vajadusel kostümeeritud paarisslaalomivõistlus koos piduliku autasustamise ja afterski’ga keskuse kohvikus.

Nagu kõik muu, on ka väliterrassiga kohvik Hill Cafe selles keskuses suur, pakkudes korraga toitlustust kuni sajale külalisele. Alanud hooajast toimetavad keskuse köögis kaks Nepalist pärit kokka, kes valmistavad külalistele nii Aasia kui ka Eesti köögi hõrgutisi. Kõik keskuses toimuvad talvepäevad, seminarid ja meeskonnaüritused leiavad endale siit sobiva menüü. Kohviku kõrval on suur laste mängu- ja seiklusala, kus lapsed saavad mäelt tulles aega veeta.

Laste mänguala  

Et külalised saaksid soovi korral õueelamusi tasakaalustada tõsisemate jutuajamistega, on keskuse peahoonesse loodud kaks mäevaatega seminariruumi: üks kuni neljakümnele ja teine kuni kaheksakümnele külalisele. Loomulikult on ruumides olemas dataprojektor, pabertahvel ning korralikud helisüsteemid.

Seminariruum  

Neil, kes tahavad õhtul ka vägeva peo maha pidada või lihtsalt ära väsivad, tasub varakult broneerida majutuskoht. Lähimateks majutuskohtadeks on suusatõstukitest mõnekümne meetri kaugusel asuv Tuhamäe hostel ning pisut üle kilomeetri kaugusel paiknev äsja avatud Everest hostel. Hostelites on 2–4-kohalised toad, igaühes WC ja dušš, lisaks köök, puhkeruum ja saun.

Kuniks talv veel mõned kuud kestab, tasub kindlasti seda kõike kolleegide ja sõpradega kogema minna. Sobivaim aeg keskuse külastamiseks on nädala sees, sest siis pole järjekordi, keskus saab programmi paindlikumalt kujundada ja soovi korral on saadaval ka lähedalasuvad majutuskohad.

Kontaktid:+372 53 317 322info@tuhamagi.eetuhamagi.ee/et/paketidfacebook.com/kivioli

Hetkel kuum