16. november 2017 • 3 min
Jaga lugu:

Põranda uuendamine PU-tehnoloogiaga päästab tülikast remondist

Linoleum / PU Sealer matt  Foto: Dr. Schutz Estonia OÜ

Põrandad on ruumi kõige enam kasutatav ning seega sageli ka kõige rohkem kulunud osa. Linoleumide, vinüül- ja plastmaterjalid kipuvad ka kõige usinama koristaja käe alla kaotama ajaga oma algse kena väljanägemise ning panevad mõtlema põranda uuendamisele. Aga kas vahetada välja kogu põrand või osa sellest? Kust võetakse selleks raha ja aeg?

PU-tehnoloogia kõige suurem kasutegur on selle vastupidavus, sest oma omadustelt ning välimustelt on see võrreldav uue põrandaga.

„Kuigi kulunud ja inetud põrandad ei kaunista ühtegi ruumi, tunduvad põrandaga seonduvad tööd omanike jaoks sageli liiga keerulised, aeganõudvad ning kallid. Eriti raske on põrandavahetamine või sagedad hooldamised kaubandus- ja äripindade puhul, sest selleks peab büroo või teenindussaali sulgema ning see on ühelt poolt tülikas klientidele ning teisalt jääb ettevõttel sel ajal äritegevus seisma,“ selgitavad üle 60 aasta põrandakaitsesüsteemidega tegelnud Saksamaa ettevõtte Dr-Schutz Groupi juhatuse liikmed Mario Hansberg ja Arko Suppi Dr. Schutz Estonia OÜst.Kui harilikult tuleb ruumid tõesti põranda põhjalikuks hoolduseks sulgeda päevadeks ning remondi või vahetamise ajaks suisa nädalateks, siis uus PU-tehnoloogia võimaldab põrandaid renoveerida kiiremini ja madalamate kuludega. PU-tehnoloogia ehk põrandate katmine polüuretaaniga on üle maailma levinud tehnoloogia, mis tähendab uue ja jäädava kattekihi paigaldamist juba olemasolevale elastsele põrandakattele. Aluspinnaks võib seejuures olla nii linoleum, plast, vinüül, PVC- ja LVT-katted, kumm kui ka epoksiid või kivi.„PU-tehnoloogia kõige suurem kasutegur seisnebki selle vastupidavuses, sest oma omadustelt ning välimustelt on see võrreldav uue põrandaga. Samas on uuendamine kiirem – 100 m² ruumi renoveerimine võtab umbes päeva – ja soodsam, makstes keskeltläbi 50% täiesti uue põrandakatte vahetamise hinnast,“ räägib Mario Hansberg, lisades, et tänaseks on PU-põrandaid maailmas paigaldatud üle 45 miljoni ruutmeetri.

PU-tehnoloogia eelised:Kiirus – 100 m² töötlemine võtab aega ca 12 h Tasuvus – põrandakatte väljavahetamine pole vajalik ja edasine hooldus on väga lihtneUnikaalne disain – PU on toonitav (RAL), sellele saab lisada logosid, helbeid jneMäärdumis- ja kulumiskindel – sobib enamikule elastsetele põrandakatetele, ei haaku mustusega ega pleekuKeskkonnasõbralik – ei tekita jäätmeid ja on madala A+ emissiooniga

Kuidas toimub põranda uuendamine PU-tehnoloogial?

Protsessi käigus puhastatakse põrandakate mustusest, värvist ja vahast, kasutades spetsiaalset polümeeride ja mustuse lahustamiseks loodud ainet ning mehaanilist karestamist, et tagada materjali maksimaalne nakkuvus. Aluspinna täielik puhtus on kvaliteetse tulemuse aluseks ning sellele tuleb sageli panustada suur osa kogu tööks kuluvast ajast. Seejärel toimub põranda katmine veebaasiliste PU-toodetega, mille kõvenemisprotsess saab alguse alles pärast vastavate ainete kokkusegamist.Töö kiirus sõltub aluspinna seisukorrast, ruumi temperatuurist ning kliendi valikutest. Keskmiselt jõutakse koos aluspinna puhastusega töödelda ca 100 m² põrandat ühe tööpäeva jooksul. Põrandad saab kasutusele võtta minimaalselt 10 tundi pärast viimase kihi paigaldust, kuid oluline on vältida esimestel päevadel põranda agressiivset kulutamist.

„PU-tooted on madala emissiooniga, ei heida keskkonda suurt hulka kunstjäätmeid ega kujuta ohtu ruumide kasutajate tervisele. Seejuures annab tulemuseks on niiskuskindel põrand, mis kannatab suurt koormust. Plussiks on ka ülimalt hea katvus, sest polüuretaan täidab kõik mikropraod ning poorid, muutes põranda kergelt puhastatavaks,“ kõneleb Arko Suppi. Kõik Dr. Schutzi PU tooted vastavad Euroopas kehtivatele nõuetele ning töötluse saanud põrandakattel on mugav astuda ka niisketes oludes. PU Antislipi eritöötlusega on võimalik saavutada vastavus standardile DIN51097, mis annab libisemiskindluse isegi kaldega märjal põrandal paljajalu liikudes. Seetõttu sobib põrand lisaks kaubandus- ja teeninduspindadele suurepäraselt ka lasteaedadesse, koolidesse, sanatooriumitesse ja haiglatesse.

tekst:Dr. Schutz Estonia OÜMario Hansbergtel 5360 0232Arko Suppitel 5360 0265www.WaxNoMore.eewww.dr-schutz.ee

...

Dr. Schutz Estonia OÜ  Foto: Dr. Schutz Estonia OÜ
Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt