Maarit Eerme • 20 oktoober 2017

Hulgimüügi TOPi tippfirma: ainult rabamisest jääb väheks

Hulgikaubandus.  Foto: Shutterstock

Pingutusest ja tööst üksi ei piisa, rõhutas tänavu Äripäeva hulgimüügiettevõtete TOPis teise koha võitnud Kesko Senukai Estonia juht Ramunas Adamonis. "Muidugi tuleb teha kõvasti tööd, kuid seda peab tegema nutikalt ja naudinguga."

Äripäeva hulgikaubanduse TOPis platseerus ettevõte teist aastat järjest kõrgel teisel kohal. Ehitus- ja sisutuskaupluste keti võrku võrku kuulub Eestis kaheksa K-Rauta kauplust. Adamonis rõhutab, et pikaajaline edu ei ole sündinud üleöö.

Alates eelmise aasta sügisest ettevõtte eesotsas olnud leedulasest juht peab ettevõtte edukäigu saladuseks nutikat juhtimist ja töö otstarbekalt planeerimist. Tema sõnul ei pea nad tegelema uute klientide otsimisega, sest uued kunded sajavad ise uksest sisse: kui klient on saanud meie juurest hea kogemuse, siis jagab ta seda ka oma tuttavatega.

Loe pikemat intervjuud Adamonisega, kus ta räägib ettevõtte tulemuse tagamaadest ning kuidas häid kliente leida, teemaveebist kaubandus.ee.

TOPi metoodika: Ettevõtted seati valdkonna pingeritta kuue näitaja põhjal: 2016. aasta müügitulu, müügitulu kasv võrreldes 2015. aastaga, 2016. aasta ärikasum, kasumi kasv võrreldes 2015. aastaga, rentaablus ja varade tootlikkus aastal 2016. Iga näitaja põhjal reastati ettevõtted edetabelitesse, iga koht järjestuses andis kohale vastava arvu punkte. Kuue tabeli punktid liideti. Võitis vähim punkte kogunud ettevõte.

Äripäeva Jaekaubanduse TOPiga saab tutvuda siin.

Hetkel kuum