Alanud aastal kehtib uus töötuskindlustushüvitise ja töötutoetuse määr, mõlemad on tõusnud, teatas töötukassa.
Novembris kasvas registreeritud töötus 7,9 protsendile, tööle läks ligi 4800 inimest.
Mööblifirma Standard suuromanik Enn Veskimägi tundis Pärnu juhtimiskonverentsil muret selle pärast, et igal aastal läheb 27 miljonit eurot maksumaksa raha töötukassa kaudu töötute koolitamisele, aga umbes 30 000 töökohta on ikka kogu aeg täitmata.
Töötukassal on tekkinud asutuste vastu paarisaja tuhande euro jagu nõudeid, mis tekkisid siis, kui palgatoetust küsinud ettevõte toetust saanud inimese keeluajal koondas, raha tagasiküsimisega suuri probleeme tekkinud ei ole.
Töötukassa kahtlustuse kohaselt on kuritegelik rühmitus erinevate ettevõtete alt proovinud saada korduvalt oma fiktiivsetele töötajatele töötasu hüvitist, amet esitas selle kohta avalduse prokuratuuri.
Eesti Töötukassa hoiatab, et e-kirja teel ringleb petukiri, milles viidatakse töötukassa töötasu hüvitisele ning palutakse kirja saajal vajutada lingile ja sisestada oma andmed juunikuu töötasu hüvitamiseks.
Täna tuleb töötukassa nõukogus sotsiaalpartneritel ja valitsusel leida ühine keel, kust leida vähemalt 100 miljonit eurot palgatoetuste pikendamiseks. Kerge see olema ei saa.
Palgatoetuste pikendamist takistab kasvav kõhklus töötukassa nõukogus, kus valitseva hinnangu järgi osutuks pikendamine reservidele nii kulukaks, et töötutele hüvitiste maksmiseks raha jääb napiks. Seega kui valitsus tahab palgatoetust pikendada, tuleks selleks ka lisaraha eraldada.
Märtsikuu eest on töötajate palkadeks riigi toetust praeguseks küsitud 30 000 inimesele, järgmistel kuudel läheb olukord tõenäoliselt hullemaks.
Registreeritud töötute arv kasvas möödunud nädalal vähem kui varasematel eriolukorra nädalatel, kuid töötute arv on siiski nädalaga kasvanud 4 protsenti, teatas töötukassa.
Eelmisel nädalal teatas kollektiivsetest koondamistest töötukassale 18 ettevõtet, neist kaheksa puhul toodi põhjuseks koroonaviirus.
Hoolimata osapoolte sisulisest üksmeelest pole töötukassa, tööandjate ja ametiühingute esindajad jõudnud lõpliku kokkuleppeni, mistõttu jätkuvad arutelud täna pärastlõunal, teatati töötukassast.
Kevadiste uuringute kohaselt umbes 52% eestlastest unistab ettevõtlusega alustamisest. Suured muutused saavad alguse väikestest sammudest.