7. november 1995 kell 22:00

Isamaa ja ERSP pakuvad eelarve

Isamaa ja ERSP erakonna liider Mart Laar ütles, et tegemist ei ole alternatiivse eelarvega, kuid samas annab tulude-kulude põhjalik ümberjaotamine uue eelarve mõõdu välja. Isamaa ja ERSP eelarve kohaselt saab eelarvetulusid suurendada 170 miljoni krooni võrra nii linna ja valla tulude ümberjaotamisest kui füüsilise isiku tulumaksu arvel, hakates seda arvestama sõltuvalt laste arvust perekonnas. Ettepaneku kohaselt suureneks tulumaksuvaba miinimum iga lapse pealt saja krooni võrra, maksuvabastuse baasiks jääks 300 krooni riigikogule esitatud eelarves ettenähtud 500 krooni asemel kuus. Teise tuluallikana näeb Isamaa ja ERSP liit mootorikütuse aktsiisi laekumise suurendamist saja miljoni krooni võrra. «Praegusse eelarveprojekti on planeeritud aktsiisi alalaekuvus,» kinnitas Laar.

Vastukaaluks jagab Isamaa ja ERSP liidu eelarve riigikaitsele 14,5 miljonit krooni rohkem, haridusele 85 miljonit ja kultuurile 22 miljonit krooni enam. Eluasemefondile on Isamaa ja ERSP liidu eelarveprojektis ette nähtud lisaks plaanitavale 15 miljonile veel 40 miljonit krooni, migratsioonifondi lisaks kuuele miljonile üheksa miljonit krooni.

Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Olev Raju sõnul ei ole Isamaa ja ERSP liidu ettepanekud tuluallikate suurendamiseks reaalsed ja ka enamik kulude jaotuse ettepanekuid ei leidnud rahanduskomisjoni heakskiitu. Esmaspäeval oli rahanduskomisjonis seoses riigieelarvega hääletuse all peaaegu sada parandusettepanekut.

Hetkel kuum