3. detsember 1995 kell 22:00

Linnaliinibusside ostuks eraldatud raha on seni kasutamata

Tallinna autobussikoondise peadirektori Mati Mäe sõnade kohaselt on vaatamata aastalõpu lähenemisele tänavuseks aastaks planeeritud bussiostu raha kulutamata ja pole teada, kuidas seda kavatsetakse teha. «Meie ettepanek on kasutada raha mõne pruugitud Scania või Volvo ostmiseks ning Tartust ASi Baltscan tehasest uute busside liisingu eest tasumiseks,» ütles Mägi. Tema kinnitusel on autobussikoondis oma tehnilise baasi üles ehitanud Scaniatele ja seetõttu ollakse huvitatud sellise strateegia jätkamisest.

Hiljuti Tallinnale pakutud 731 250 krooni maksvate Hyundai busside kohta on olemas ainult finantsandmed, kuid puudub igasugune tehniline info, lausus Mägi. «Neid andmeid vajaks uue bussimargi tüübikinnituse tegemiseks ka autoregistrikeskus,» lisas ta.

Tallinna linnavolikogu nõuniku Paul Tammerti väitel on linn uutest bussidest seni tunnistanud kõige paremini hinna ja tehnilise taseme poolest sobivaks ligi kaks miljonit krooni maksvad Baltscani bussid.

Tallinna linnavolikogu ja Tallinna autobussikoondise juhatuse liikme Ülo Pärnitsa sõnul on Hyundai teinud väga soodsa pakkumise. Samas võib takistuseks saada nende riigigarantii nõue, mida meie ei saa anda, ütles Pärnits.

«Tegin volikogus ettepaneku aktsepteerida Hyundai pakkumus juhul, kui ei ilmne mingeid takistavaid asjaolusid, või sõlmida 15. detsembriks uute busside ostmise liisinguleping Baltscani tehasega,» rääkis Pärnits. Linnavalitsus võttis nädalase mõtlemisaja.

Linnavolikogu istungil jagati infot ka raha laekumise kohta linna eelarvesse. Pärnitsa sõnul pidi linnaliinibusside ostmiseks ettenähtud 7,5 miljonit krooni laekuma tasulisest parkimisest Tallinnas. Tallinna abilinnapea Tiit Järve kinnitas aga volikogu ees, et linnal on praegu olemas vaid 2,5 miljonit krooni.

Pärnitsa sõnul ei tohiks siiski raha puudumine olla autobusside ostmisel ületamatu takistus. «Linnal on vara, mida ta tegelikult ei vaja,» lausus Pärnits. Ta tõi näiteks võimaluse müüa ära kaubahall või Tallinna Panga aktsiad.

Mati Mägi sõnul ei saadud eelmisel nädalal konkreetseid vastuseid busside ostuks vajaliku raha olemasolu ja selle kasutamise kohta. «Otsustati, et järgmiseks linnavolikogu istungiks peab linnavalitsus need küsimused ära lahendama,» lausus Mägi.

Hetkel kuum