5. detsember 1995 kell 22:00

Kreenholmi käive kasvas aastaga 150 miljoni võrra

Kreenholmi tütarfirmade tegevust koordineerib Kreenholmi Valduse AS. Firma juht Meelis Virkebau rääkis, et ehkki Kreenholmi kogukäive kasvab sel aastal 150 miljonit krooni võrreldes eelmise aastaga, on firma teinud käibest ettevõttesse vähemalt 25 miljoni krooni eest investeeringuid ja kasumist ei saa veel rääkida. «Proovime selle aasta lõpetada nulliga,» ütles Virkebau.

Järgmisest aastast rääkides märkis Virkebau, et ettevõte jõuab ilmselt kasumisse ja plaanis on luua veel üks aktsiaselts, mis hakkaks haldama Kreenholmi kõrvaltootmist.

Kuna Kreenholmil puudus nõukogude ajal igasugune kogemus turunduse alal, siis on plaanis jätkata selle ala töötajate koolitamist. Kreenholmi toodangust 55% läheb ekspordiks USAsse, 10% Soome. Eestisse jääb 8--10 protsenti toodangust, ülejäänu eksporditakse väiksemates kogustes mujale Euroopasse.

«Kuna Skandinaavia osakaal meie toodangu turust on häbematult väike, on Norras registreeritud spetsiaalselt müügiga tegelev tütarfirma,» rääkis Virkebau. «Kindlasti tuleb suurendada Euroopa turu osa.»

Virkebau teatas, et Kreenholmil on plaanis alustada ka suuremamahulist projekti oma valmistoodangu tegemiseks.

«Seni oli Kreenholm siiski vaid võimsusi müüv ettevõte. Nüüd oleme loonud sidemeid kunstiülikooliga, et koolitada oma modelleerijaid,» rääkis Virkebau.

Erastamislepingu järgi hakkab Kreenholm 198 miljoni krooni suurust hiigelvõlga tagasi maksma kahe aasta pärast.

Rootsi tekstiilifirma Borås Wäfveri ostis 21. detsembril 1994 75,5% tollase RASi Kreenholmi Manufaktuur aktsiatest. Ostuhind oli 12,5 miljonit krooni.

Borås Wäfveri võttis üle ka Kreenholmi võla ja kohustus ettevõttesse investeerima kokku 20 miljonit krooni. Töökohad garanteeriti erastamislepingu kohaselt 2000 inimesele.

Hetkel kuum