21. detsember 1995 kell 22:00

Silmet taotleb lähiajal kuni 60 miljonit krooni laenu

Erastamisagentuur rahuldas kolmapäeval majandusministeeriumi taotluse lubada Silmetil sõlmida Hoiupangaga laenuleping viiele miljonile kroonile.

«Taotleme raha käibevahenditeks. Meil pole raha, et osta toorainet ja kemikaale,» rääkis Saksing. «Silmet tahab saada iseseisvaks. Praegu garanteerib Tehsnabeksport Solikamski magneesiumitehasele tooraine eest ettemaksu. Tahame hakata ka oma toodangut ise müüma. Meie toodangut müüakse praegu alla omaväärtust.»

Saksingu sõnul vajab Silmet lähiajal suuri laene. «Muidu ei rabele me välja,» lisas ta. «Silmet on pidanud laenu saamiseks läbirääkimisi lisaks Hoiupangale veel Tallinna Panga, Hansapanga, Virumaa Kommertspanga ja Ühispangaga. Eesti pankadel on huvi Silmeti vastu ja suhtumine on väga hea. Arvan, et jaanuaris saame juba järgmise, suurema laenu.»

Priit Saksing ja Hoiupanga laenudirektor Aivar Rehe ei soostunud avalikustama Hoiupangaga sõlmitava laenulepingu tingimusi. Saksing peab laenu väga soodsaks, Rehe nimetas laenu andmisel määravaks head äriplaani.

Erastamisseaduse kohaselt ei saa ettevõte, mis on kantud erastamisnimekirja, võtta laenu otse, vaid peab selle kooskõlastama erastamisagentuuriga.

«Erastamisagentuur ei võta tavaliselt ettevõtteid üle oma valdusalasse, otseselt tegeleb sellega ja kontrollib Silmeti majandustegevust ikkagi majandusministeerium,» selgitas Silmeti juhatuse aseesimees Eke Roo.

«Majandusministeerium ei tee Silmetile mingeid takistusi krediidi saamisel. Silmet vajab laenu nagu hapnikku,» lisas Roo.

«Käibevahendite puudus on Silmetis katastroofiline,» lisas ta.

Hetkel kuum