4. jaanuar 1996 kell 22:00

ELK annab regulaarlennud tütarfirmale

ELK Lennuliinide endise peadirektori ja praeguse ASi Airest tegevdirektori Urmas Karileedi ütlusel on see aasta Eesti lennunduses murranguline. «Erastatakse Estonian Air, tuleb juurde uusi lennufirmasid, kes hakkavad opereerima Tallinna lennuväljal,» rääkis Karileet. «Seetõttu oli ka meil vaja kontsentreeruda ühele põhitegevusele,» kommenteeris ta tütarfirma loomist.

ELK Lennuliinid annavad Airestile üle regulaarliinid Kärdlasse, Riiga ja Turusse. Tütarfirma omandusse lähevad kaks T?ehhi päritolu väikereisilennukit.

ELK Lennuliinide põhitegevuseks jääb lennukite liisimine, reaktiivreisilennukitega tellimuslendude korraldamine ja oma tütarfirmade haldamine. Karileet nimetas ELK Lennuliinide suuremate tütarfirmadena reisibürood ELK Reisid, Lätis asuvat tütarfirmat Baltic Express Line ja kaubandusega tegelevat ettevõtet Elkest. Urmas Karileedi nimetamise järel Airesti tegevdirektoriks täidab ELK Lennuliinide peadirektori ülesandeid firma juhatuse esimees Aleksander Beloussov.

Urmas Karileedi kinnitusel on endiselt jõus Eesti lennuameti poolt ELK Lennuliinidele eraldatud regulaarliini pidamise õigus Tallinna ja Peterburi vahel. Novembris alustatud lennuühendus Peterburiga katkes aga arusaamatuste tõttu Venemaa lennuametiga juba pärast teist lendu.

Regulaarlennuühenduse taastamine on Karileedi sõnul veninud oodatust pikemaks, kuna uus taotlus Venemaa lennuametile sooviti esitada Airesti nimel. Seetõttu tuli enne ära oodata tütarfirma tegevuse algus. Karileet lisas, et pärast lennuliini taotluse esitamist võtab selle läbivaatamine Venemaa lennuametis aega vähemalt ühe kuu.

Hetkel kuum